چند دانشجو وارد دانشگاه های دولتی شدند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران (پانا) - بیش از 800 هزار دانشجو سال جاری با برگزاری آزمون های سراسری در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های دولتی به کلاس های درس رفتند که بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، این آمار مشابه آمار سال 99 است.

چند دانشجو وارد دانشگاه های دولتی شدند؟

به گزارش ایرنا، در سالی که گذشت آزمون های 1400 دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، کاردانی ناپیوسته و کاردانی نظام نو برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از اسفند سال 99 تا شهریور 1400 برگزار و نتایج نهایی آنها اعلام شد.

آمار سازمان سنجش آموزش کشور که در اختیار ایرنا نهاده شد، بیانگر کوشش جوانان ایرانی است که در دوران کرونا از پای ننشستند و ضمن شرکت در آزمون ها در مقاطع مختلف پیروز به راهیابی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور شدند.

شمار شرکت کنندگان در مقاطع مختلف آزمون های تحصیلات تکمیلی به توضیح زیر است:

مقطع دکتری

نخستین آزمون سال 1400 در مقطع دکتری بود که اسفندماه سال 99 برگزار گردید.

در آزمون دکتری سال 1400 تعداد 9 هزار و 850 داوطلب در دانشگاه های دولتی پذیرفته شدند.

در این آزمون با احتساب داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی، حدود 185 هزار نفر شرکت نموده بودند، اما در آمار اعلام شده دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی حضور ندارند.

مقطع کارشناسی ارشد

کنکور کارشناسی ارشد برای پذیرش در سال 1400 روزهای ششم تا هشتم مردادماه سال جاری با حضور بیش از 630 هزار داوطلب برگزار گردید که در نهایت 130 هزار و 803 نفر امکان نشستن روی جایگاه های دانشگاه پیدا کردند و پذیرفته شدند.

کنکور سراسری

کنکور سراسری سال 1400 هم به علت شیوع ویروس کرونا در روزهای 9 تا 12 تیرماه برای بیش از یک میلیون کنکوری برگزار گردید. در نهایت در دوره با آزمون 183 هزار و 557 نفر و در دوره بدون آزمون 268 هزار و 656 نفر شانس ورود به دانشگاه های دولتی را پیدا کردند.

کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و دانشگاه های غیردولتی

در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه های فنی و حرفه ای و غیردولتی نیز پذیرش بدون آزمون دانشجو طبق روال هر سال انجام شد که در این مقطع و بر اساس آمار سازمان سنجش آموزش کشور تعداد 91 هزار و 80 نفر قبول شدند.

کارشناسی ناپیوسته

پذیرش دانشجو در دوره های با آزمون و بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در سال 1400 انجام شد و در این مقطع تحصیلی نیز تعداد 44 هزار و 870 نفر به دانشگاه راه یافتند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در 2 مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو کرد که در دوره کاردانی این دانشگاه 60 هزار و 851 نفر و در دوره کارشناسی ناپیوسته نیز 43 هزار و 699 نفر وارد دانشگاه علمی کاربردی شدند.

بر اساس این گزارش، 833 هزار و 366 نفر دانشجو سال جاری در مقاطع یاد شده به دانشگاه های دولتی برای تحصیل راه یافتند.

در این گزارش آمار دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چند دانشجو وارد دانشگاه های دولتی شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند دانشجو وارد دانشگاه های دولتی شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید