چرا DxOMark کمتر از گذشته دوربین گوشی آنالیز می نماید؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، چند ماه قبل مدیرعامل شیائومی رسما بیان کرد که گوشی های سری شیائومی 12S برای آنالیز دوربین در اختیار متخصصان DxOMark قرار نمی گیرند. حالا مدیرعامل این شرکت در خصوص کاهش تعداد گوشی هایی که به وسیله آن ها مورد آنالیز قرار می گیرد، توضیحاتی بیان نموده است.

چرا DxOMark کمتر از گذشته دوربین گوشی آنالیز می نماید؟

به طور کلی به غیر از شیائومی، بعضی از شرکت ها تصمیم گرفته اند گوشی های کمتری را برای آنالیز دوربین در اختیار DxOMark قرار دهند. مدیرعامل DxOMark می گوید که این موضوع ربطی به درستی یا نادرستی تست ها ندارد. بلکه به طور کلی رقابت بین گوشی های هوشمند برای تصاحب بالای جدول بسیار سخت شده است و به همین دلیل شرکت ها انگیزه کمتری برای همکاری با DxOMark دارند.

در کل گوشی هایی که در تست های DxOMark امتیاز بالایی به دست می آورند، در رسانه ها هم مورد توجه قرار می گیرند. اما وقتی که نتیجه تست ها چندان عالی نباشد، کیفیت دوربین گوشی موردنظر به عنوان یک ضعف در نظر گرفته می گردد. DxOMark بار دیگر شایعات مربوط به فروش امتیازات را تکذیب نموده و گفته که امتیازهای به دست آمده صرفا بر اساس کیفیت خود دوربین گوشی است و به غیر از این موضوع، عامل دیگری تاثیر نمی گذارد.

با این حال باید خاطرنشان کنیم که DxOMark خدماتی هم به شرکت ها ارائه می دهد و به طور کلی با تغییر تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری دوربین های موبایل به آن ها یاری می نماید عکس های بهتری را ثبت نمایند. به همین دلیل مخالفان DxOMark بر این باور هستند که این شرکت برای برندهایی که از خدمات آن استفاده می نماید، امتیازهای بیشتری ارائه می دهد.

منبع: GizmoChina

منبع: دیجیکالا مگ

به "چرا DxOMark کمتر از گذشته دوربین گوشی آنالیز می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا DxOMark کمتر از گذشته دوربین گوشی آنالیز می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید