چرا 50 میلیون تومان به حساب مددجویان قلعه گنج واریز شد؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سید مرتضی بختیاری در حاشیه مراسم افتتاح اولین مرکز نیکوکاری سازمان آتش نشانی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: چهارشنبه گذشته قرار بود تا به کارت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با یاری دولت بسته غذایی واریز گردد.

چرا 50 میلیون تومان به حساب مددجویان قلعه گنج واریز شد؟

وی اضافه نمود: اما اتفاقی مبنی بر واریز مبالغی به حساب مددجویان این منطقه رخ داد که بلافاصله بانک مرکزی جلوی آن را مسدود کرد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه الان هم کارشناسان بانک مرکزی در حال ریشه یابی قضیه هستند، توضیح داد: این موضوع هیچ ارتباطی با کمیته امداد ندارد. البته تعداد این موارد بالا نبوده اما نفس قضیه مهم است و حساسیت بانک مرکزی هم روی نفس این عمل است که چرا این رخ داده است.

همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی در این مراسم از فعالیت 3900 مرکز نیکوکاری در کشور اطلاع داد و گفت: کمیته امداد آمادگی دارد تا این تعداد را تا سرانجام سال به 8000 مرکز برساند.

بختیاری گفت: مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری در بطن مردم قرار دارند وخود مردم اداره نماینده آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مراکز نیازمندی های مردم توسط خود آنها برطرف می گردد، اضافه نمود: تا کنون بیش از3900 مرکز نیکوکاری در سراسر کشور افتتاح شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه در کوشش هستیم با یاری همه خیران تا سرانجام سال جاری برای مساجد و سایر مراکز تا سقف 8000 مرکز نیکوکاری احداث کنیم، اظهار کرد: مراکز نیکوکاری مساجد با یاری هیئت امنا و امام جماعت آنها به مردم خدمت رسانی می نمایند چرا که شناخت بیشتری از مردم و نیازمندان منطقه دارند.

بختیاری با تاکید بر اینکه این مراکز فقط به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یاری رسانی نمی نمایند توضیح داد: این مراکز به کلیه نیازمندان یاری می نمایند و چون کار به مردم واگذار شده صندوق صدقات آن منطقه نیز در اختیار مراکز نیکوکاری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده در این مراکز نیز گفت: مراکز نیکوکاری به دنبال برطرف نیازهای مردم محله، اشتغال و کارآفرینی و … فعال هستند. امروز سازمان آتش نشانی با فعالیتشان ایثارگرانه در کنار مردم هستند. در حادثه پلاسکو 16 نفر از این افراد شهید شدند و مردم به آنها عشق می ورزند. این افراد می توانند امروز به نیازمندانی که شناسایی می نمایند نیز یاری نمایند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی اضافه نمود: این نیازمندان ممکن است در بخش درمان، اشتغال، بازسازی و تجهیز منازل و … باشند. در سال 98 بیش از 1013 میلیارد تومان از سوی مراکز نیکوکاری به نیازمندان یاری شد. این مراکز در ماه رمضان بیش از 6 میلیون غذای گرم به نیازمندان رساندند.

بختیاری اضافه نمود: در سه ماه آخر سال 98 با ریاست بانک مرکزی مکاتبه کردیم و موافقت شد که به تمام بانکهای عامل ابلاغ شد تا کسانیکه 10 مددجو یتیم را شاغل نمایند به ازای هر نفر 50 میلیون تسهیلات قرض الحسنه پرداخت گردد. در بسیاری ازمواقع بیش از این تعداد افراد را به اشتغال گرفته اند. این تسهیلات نیز قرض الحسنه است.

منبع: جماران

منبع: تجارت نیوز

به "چرا 50 میلیون تومان به حساب مددجویان قلعه گنج واریز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا 50 میلیون تومان به حساب مددجویان قلعه گنج واریز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید