چرا برخی زوجین بچه دار نمی شوند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، وقتی متوجه می شویم زن وشوهری قصد دنیاآوردن فرزند ندارند، وسوسه فکر اینکه توانایی به عهده گرفتن مسئولیت پرورش دیگری را ندارند سراغمان می آید.

چرا برخی زوجین بچه دار نمی شوند؟

بسیاری از افراد هستند که از لحاظ مالی در شرایط خوبی بوده، شکیبا هستند، اعتماد به نفس دارند و می توانند به دیگران مهر بورزند. در واقع، افرادی که پدر و مادرهای فوق العاده خوبی خواهند شد، اما بازهم خلاف آن تصمیم می گیرند و از فرزند آوری در زندگی زناشویی منصرف می شوند. این ها چه دلیلی برای کارشان دارند؟ در این مطلب از وبلاگ کلشی ها خواهیم گفت.

فرزند آوری در زندگی زناشویی

میل به فرزندآوری در میان خانواده ها به شدت کاهش یافته و حتی می توان گفت بسیاری از زوجین در مسیری قرارگرفته اند که به شرایط زندگی بدون فرزند فکر می نمایند.

می خواهند از قید مسئولیت های بزرگ کردن بچه ها رها باشند

حتما نباید کودکی را بزرگ نموده باشید تا بدانید چقدر زحمت و دردسر دارد. سال های اولیه که تقریبا تمامی وقت و انرژی صرف رسیدگی به کودک می گردد. شب بیدارشدن ها با صدای گریه کودک، عوض کردن منظم پوشک بچه، رسیدگی به او در اوقات بیماری و ناخوشی، و در آینده خرج مدرسه و بسیاری مسائل دیگر. بسیاری از افراد تمایلی ندارند زیر بار این مسئولیت ها بروند. ترجیح می دهند وقت و انرژی شان را صرف خود نمایند.

نگران بودن از وجود معضلات اجتماعی، از دلایل عدم فرزند آوری در زندگی زناشویی

کسانی هستند که به مسائلی مثل لبریزشدن جمعیت در کره زمین اشاره می نمایند یا مثلا به تعداد روبه برتری مردمان فقیر و مستمند یا به بچه هایی که نان شب برای خوردن ندارند. در واقع، این دسته از زن وشوهرها نمی خواهند خود را با شرایط وفق دهند و سبب دوام آن شوند. آن طور که دیدگاه خاص خودشان است، نمی خواهند به مشکل بیفزایند، حالا که نمی توانند راه چاره باشند. فکر می نمایند آوردن فرزند در شرایط حاضر عادلانه نیست. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این دختران همواره مجرد می مانند سر بزنید.

نقش و جایگاه زن در جوامع امروزی تغییر نموده است

زنان در گذشته، در مقایسه با مردان، با محدودیت های بیشتری روبه رو بوده اند. نقش و جایگاهی که جامعه برای زن تعریف می کرد او را مجبور می کرد در خانه بماند و مهم ترین کارکردش به دنیاآوردن و پرورش فرزند باشد. چیزی که به باور مردمان آن روزگار دلیل آفرینش زن بوده است.

اما حالا اوضاع به گونه دیگری شده است. زنان هم مثل مردان درس می خوانند و کار می نمایند. هم زن و هم شوهر در فراهم کردن سرمایه لازم برای ادامه زندگی شریک هستند. با این حساب، می توانیم نتیجه بگیریم بسیاری از انتظاراتی که در گذشته از زنان می رفت، در حال حاضر، در حال رنگ باختن است.

گرفتاری های خانواده ها و مسائل از دلایل عدم فرزند آوری در زندگی زناشویی

عده ای به این نکته اشاره می نمایند که ذهنیتشان راجع به خانواده کاملا متفاوت از چیزی بوده است که در واقعیت می بینند. ذهنیتشان درمورد خانواده عده ای بوده است که دور هم خوشحال نشسته اند و می گویند و می خندند؛ اما وقتی واقعیت معضلات و گرفتاری های روزمره بزرگ کردن بچه ها را می بینند، کمی عقب می کشند.

بیشتر از همه تماشا اینکه والدین بچه ها چه فشار و استرسی را برای فراهم کردن ملزومات زندگی تحمل می نمایند. البته چندان هم بی راه نمی گویند، چون نتیجه بعضی پژوهش ها حاکی از آن بوده است که والدین، در مقایسه با سایرین، بیشتر ناراحت می شوند و تحت فشار و استرس هستند.

می خواهند تمامی وقت و عاطفه شان را صرف شریک زندگی شان نمایند

خیلی ها به خاطر این ازدواج می نمایند که لذت مادربودن یا پدربودن را تجربه نمایند. همواره احساس احتیاج به این عشق عمیق به بچه ها در آنها هست و برای برآورده کردنش کوشش می نمایند. منتها عده ای هستند که ترجیح می دهند تمامی عشق و محبتشان را خرج شریک زندگی شان نمایند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب رازهایی درباره مردان که زنان قطعا نمی دانند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چرا برخی زوجین بچه دار نمی شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برخی زوجین بچه دار نمی شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید