وقوع تندبادهای لحظه ای و کاهش محسوس دما در آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای گفت که از روز پنجشنبه تا روز یکشنبه هفته بعد، شرایط جوی ناپایداری در آذربایجان شرقی حاکم خواهد بود که منجر به رگبار باران و وزش باد شدید و کاهش محسوس دما می گردد.

وقوع تندبادهای لحظه ای و کاهش محسوس دما در آذربایجان شرقی

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، شرایط جوی استان از روز پنجشنبه یکم مهر تا روز یکشنبه چهارم مهر ناپایدار خواهد بود.

پیرو هشدار جوی سطح زرد اداره کل هواشناسی استان، فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه تا روز یکشنبه موجب رگبار باران و رعد و برق و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و کاهش محسوس دما خواهد شد.

طبق اعلام مدیریت بحران شهرداری تبریز، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید، رخداد تندبادهای لحظه ای، پرتاب اشیا و سقوط تابلوهای تبلیغاتی پیش بینی می گردد.

بنابراین ضروری است تا شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب نموده و ضمن توجه به توصیه های هواشناسی، اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی را به عمل آورند.

بر این اساس، اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی، دوری از درختان پوسیده، کهنسال و کم دوام، دوری از ساختمان های نیمه کاره و در حالِ ساخت، دوری از اشیای قابل پرتاب و سُست؛ نظیر آنتن، کولر، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت بام ها استفاده می گردد، توصیه شده است.

هم چنین دوری از دکل ها، آنتن های فرستنده ها، تاسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و ...، پرهیز از پارک خودرو در مکان هایی که احتمال سقوط یا ریزش بعضی اجسام، دیوار سُست و غیره وجود دارد (به ویژه مکان هایی که در موارد بالا ذکر شد) هم از توصیه های مدیریت بحران شهرداری تبریز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وقوع تندبادهای لحظه ای و کاهش محسوس دما در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع تندبادهای لحظه ای و کاهش محسوس دما در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید