طرفدار یک ، استقلال 2؛ مطهری، آبی ها را برنده کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، طرفدار و استقلال امروز (آدینه) در چارچوب ملاقات معوقه از هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این ملاقات با پیروزی 2 بر یک استقلال به انتها رسید. با این نتیجه استقلال 38 امتیازی شد و با سه امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس، صدرنشین ماند. طرفدار هم با 14 امتیاز در رده دوازدهم جدول رده بندی نهاده شد.

طرفدار یک ، استقلال 2؛ مطهری، آبی ها را برنده کرد

گل های این ملاقات را ژستد در دقیقه 10 (پنالتی) و مطهری در دقیقه 85 برای استقلال و محمد جواد محمدی در دقیقه 40 برای طرفدار به ثمر رساندند.

نیمه نخست

امین قاسمی نژاد که برای اولین بار در ترکیب ابتدایی استقلال قرار گرفته بود، در دقیقه 10 نفوذ خوبی به داخل محوطه جریمه طرفدار داشت و روی بی تجربگی محمد حسینی، مدافع حریف و تیزهوشی خودش توانست یک ضربه پنالتی برای استقلال کسب کند. رودی ژستد، مهاجم اهل بنین استقلال پشت این ضربه پنالتی ایستاد و برخلاف شیرجه بشاگردی شوتش را زد و دروازه طرفدار را باز کرد.

بازی در نیمه نخست به نسبت متعادل پیگیری می شد و توپ و میدان در ابتدا در اختیار بازیکنان استقلال بود، اما در ادامه پس از زدن گل به وسیله ژستد، بازیکنان طرفدار بازی را در اختیار گرفتند و فشار خوبی روی دروازه استقلال وارد کردند.

پس از به ثمر رسیدن گل، طرفدار جلوتر آمد و حتی می توانست به گل برسد، اما ضربه سر بازیکن این تیم روی ارسال ضربه ایستگاهی مشخص عباسیان به وسیله حسینی مهار شد.

استقلال در دقیقه 25 یک موقعیت عالی ضدحمله برای زدن گل دوم داشت، اما شوت ژستد روی پاس خوب عباسیان با اختلاف کمی از کنار دروازه طرفدار به بیرون رفت.

شاگردان فرهاد مجیدی در ادامه بازی چند شانس گل زنی دیگر هم داشتند که مهم ترین آن ها در دقیقه 35 بود که مدافعان طرفدار خودشان را مقابل شوت ژستد قرار دادند و مانع باز شدن دروازه شان شدند.

در این بین، طرفدار بیشتر روی توانایی های مشخص عباسیان در ارسال ضربات ایستگاهی و کرنر و اوت دستی حساب باز نموده بود و فشار خوبی هم از این طریق روی دروازه استقلال وارد کرد.

شاگردان عنایتی در نهایت پس از ارسال بلند اوت به وسیله عباسیان، توپ را در شلوغی محوطه جریمه به مهدی عبدی رساندند و این بازیکن پاس تند و تیزی به شش قدم استقلال فرستاد تا محمد جواد محمدی روی غفلت مدافعان، توپ را قطع کند و دروازه حسینی در دقیقه 40 باز گردد.

این نیمه با نتیجه یک، یک به خاتمه رسید.

نیمه دوم

رضا عنایتی در این نیمه بابک مرادی، بازیکن سابق استقلال را که تا یک ماه پیش در این تیم حضور داشت به زمین فرستاد. مرادی پس از ورود به بازی انگیزه زیادی از خود مقابل استقلال نشان داد و سعی می کرد تا در جریان بازی موثر باشد.

نیمه دوم برخلاف نیمه اول تا دقیقه 83 کم افت و خیز دنبال شد و دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه هم ایجاد نمایند. شاید فقط بتوان به شوت وریا غفوری در دقیقه 51 به عنوان موقعیت خطرناک اشاره نمود که در میانه راه به امین قاسمی نژاد برخورد کرد و حسین زاده هم نتوانست به توپ برسد و آن را قطع کند تا این شوت در نهایت به اوت برود.

در دقیقه 83 امیرحسین حسین زاده بین مدافعان طرفدار نفوذ کرد و در حالی که می توانست با پاس، ژستد را مقابل دروازه خالی قرار دهد، اقدام به شوت زنی کرد که بشاگردی به خوبی این توپ را مهار کرد و به کرنر فرستاد.

مهدی مهدی پور، برترین پاسور استقلال پشت این ضربه کرنر ایستاد و ارسال بلندی به تیر یک داشت و امیر ارسلان مطهری در میان غفلت مدافعان طرفدار خودش را به توپ رساند و با ضربه سر چکشی، دروازه بشاگردی را در دقیقه 85 باز کرد تا استقلال به گل دوم و پیروزی بخش برسد.

در دقایق خاتمهی این ملاقات سیاوش یزدانی با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. این اخراج باعث شد لحظات پرفشاری برای شاگردان فرهاد مجیدی در چند دقیقه خاتمهی رقم بخورد.

ترکیب طرفدار: مهرداد بشاگردی، سید محمد حسینی، مهدی عبدی (صائب محبی، دقیقه 53)، سید محمد ستاری، نیما انتظاری، سپهر روزی طلب، داریوش شجاعیان (محمد چهارمحالی، دقیقه 62)، حسین صادقی (پیمان میری، دقیقه 74)، مشخص عباسیان (امیر پورمحمد، دقیقه 74)، بابا محمدی (بابک مرادی، دقیقه 46)، محمد جواد محمدی

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، مهدی مهدی پور، زبیر نیک نفس، ووریا غفوری، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی، دقیقه 51)، امین قاسمی نژاد (ارسلان مطهری، دقیقه 63)، امیرحسین حسین زاده (امیرعلی صادقی، دقیقه 83) و رودی ژستد (آرمان رمضانی، دقیقه 83).

منبع: فرارو

به "طرفدار یک ، استقلال 2؛ مطهری، آبی ها را برنده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرفدار یک ، استقلال 2؛ مطهری، آبی ها را برنده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید