نماینده مجلس اطلاع داد: اعلام ناگفته های قرارداد ترکمنچای ویلموتس به مردم

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که نکات ناگفته زیادی درباره قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران وجود دارد که در طول زمان روشن خواهد شد.

نماینده مجلس اطلاع داد: اعلام ناگفته های قرارداد ترکمنچای ویلموتس به مردم

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ کلشی ها، احسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با برنامه همواره با ورزش رادیو ورزش درخصوص ابهامات رقم قرارداد ویلموتس گفت: شاید اولین فردی که در کشور از ماهیت این قرارداد ترکمنچای رونمایی و مبلغ آن را گفت، من بودم. آن موقع مبلغ را به دلار گفتم و معادل یورویی دستمزد بود. اطلاعاتی خارج از بحث فدراسیون فوتبال به دست من رسید که کاملاً صحت داشت، این بود که مبلغ صرف سرمربی است. ضمن اینکه پاداش های تکمیلی برای صعود به جام جهانی و سایر برد و تساوی ها، نشانگر این بود که قرارداد چه ماهیتی دارد.

وی، ادامه داد: همان زمان من عدد آخرین سال قرارداد کی روش را هم مطرح نمودم و بعد گفتیم این مبلغ، به مراتب عدد بالاتری نسبت به آن قرارداد است، اما پاسخ های تند و تیزی در همین برنامه مطرح شد. من هم بیانیه ای دادم و سپس پاسخی دریافت کردم که در نهایت همه این موارد تکذیب شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فکر می کنم اولین زمانی که این مسئله را مطرح نمودم، مربوط به مرداد و شهریور سال گذشته بود و پس از آن به دلیل اینکه در اسفند انتخابات داشتیم، گفته شد که نباید درباره این مسائل صحبت گردد. سپس حملاتی شد که چرا شما سراغ قیمت گوشت، مرغ و... نمی روید و این موضوعات اصلاً هیچ ربطی به بیت المال کشور ندارد.

قاضی زاده هاشمی توضیح داد: دوباره ما محل پرداخت آن 2 میلیون یورو را گفتیم؛ مجدداً آن مبلغ هم تکذیب شد و مردم ایران دیدند که تمام این صحبت ها درست بود. عده ای با روشنگری نسبت به این مسئله حرف داشتند و اینکه موضوع محرمانه ای است که به منافع و امنیت ملی ربط دارد. در صورتی که در امر ورزش اصلاً چیزی به نام محرمانه نداریم. ورزش نه ماهیت امنیتی و نه نظامی و دفاعی دارد و در جهان برای تیم های شاخص، همه چیز معین و شفاف است. هنوز نکات ناگفته زیادی درباره این قرارداد وجود دارد و انشالله در طول زمان، یک به یک این موارد برای مردم شریف ایران روشن خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که وقتی فردی در رسانه راجع به مطلبی دروغ می گوید، عدد و رقم هایی را تکذیب می نماید و همچنان مدعی است که این قرارداد درست و محکم بوده، برخورد سیستم ورزش، نظام قضایی کشور و مجلس با وی باید چگونه باشد مطرح نمود: قطعاً این موضوع تبدیل به یک پرونده خواهد شد. البته ما در این موارد نیازمند قوت، صراحت و قاطعیت از سوی همه نهادها برای عدم تکرار هستیم. یکی از ضعف های اصلی را در مجموعه کل دولت می بینم که چرا اجازه دادند چنین قراردادی بسته گردد.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش و جوانان را چقدر در این موضوع مقصر می داند، گفت: من در این موضوع، وزارت ورزش را در راستای فدراسیون می بینم و نمی توانم تفکیکی قائل شوم؛ مخصوصاً زمانی که مبلغ 2 میلیون یورو پرداخت شد، وزیر ورزش برای پرداخت این رقم پیگیری های ویژه ای کرد. سوال اینجاست وزارت ورزشی که اینقدر پیگیر پرداخت مبلغ است، چگونه در زمان انعقاد قرارداد نظارت بر مفاد این قرارداد نداشته است.

اختیار تام داده شده که چنین متنی از آب دربیاید که این متن اصلاً قابل دفاع نیست. قاضی زاده هاشمی ضمن بیان این جمله گفت: اصولاً مکانیسم انتخاب سرمربی در جهان این است که یک NGO خارجی پیشنهاد می دهد؛ یعنی آن فدراسیون یا وزارت ورزش ساختار بین الملل ندارد؟ مکانیسم انتخاب باید چه سیکلی را طی کند؟ آیا آن فدراسیون کمیته فنی ندارد؟ درباره یک قرارداد بین المللی دو ساحت وجود دارد؛ بخش فنی و دیگری ساختار بخش قراردادی. دو سیستم باید به موازات یکدیگر کار نمایند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون فوتبال به صورت منطقی می تواند بدون موافقت وزارت ورزش و جوانان با ویلموتس قرارداد ببندد، گفت: محال است که وزیر ورزش در جریان این اتفاقات نبوده و از وی نظرخواهی صورت نگرفته باشد، یا اگر هم پیشنهاد از جانب افراد دیگری داده شده، وی موافقت نکرده باشد؛ مخصوصاً راجع به سرمربیگری تیم ملی فوتبال جزو محالات است که این اتفاقات بدون اطلاع شخص وزیر ورزش افتاده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نماینده مجلس اطلاع داد: اعلام ناگفته های قرارداد ترکمنچای ویلموتس به مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس اطلاع داد: اعلام ناگفته های قرارداد ترکمنچای ویلموتس به مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید