نرخ بیکاری ژاپن چه قدر است؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نرخ موجودیت شغلی ژاپن به 1.12 رسیده است که نشان می دهد به ازای هر 100 فرد جویای شغل، 112 فرصت شغلی وجود دارد.

نرخ بیکاری ژاپن چه قدر است؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از تریدینگ اکونومیکس، برای نخستین بار در سه ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان کاهشی شده است؛ به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا انتها ماه جولای با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 2.8 درصد رسیده است. این کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در سه ماهه اخیر بوده است.

با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی تعداد بیکاران ژاپنی در حال حاضر حدود یک میلیون و 900 هزار نفر برآورد می شود که 120 هزار نفر کمتر از تعداد بیکاران ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل بوده است. طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در این ماه 38 هزار نفر از شاغلین کار قبلی خود را ترک کرده اند و 17 هزار نفر هم اخراج شده اند. تعداد کسانی که برای نخستین بار در جست و جوی کار بوده اند هم با 12 هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به 451 هزار نفر رسیده است.

هم چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، تعداد شاغلین تا انتها این ماه با 280 هزار نفر افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 68 میلیون و 990 هزار نفر رسیده است. طبق آمار جداگانه منتشر شده از طریق وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به 1.12 رسیده است که نشان می دهد به ازای هر 100 فرد جویای شغل، 112 فرصت شغلی وجود دارد.

ماز طریق نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی 1953 تا 2021 معادل 2.81 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن 2002 با 5.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به نوامبر 1968 با یک درصد بوده است.

با وجود آنکه اقتصاد ژاپن یکی از کمترین مقدار های درگیری را با ویروس کرونا در مقایسه با دیگر کشورهای عضو گروه هفت دارد، کاهش فرصت های شغلی به ویژه در بخش تولید و تجارت بازار کار آن را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نرخ بیکاری ژاپن چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری ژاپن چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید