فرانسه مصرف این دارو برای کرونا را ممنوع کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، فرانسه در تازه ترین اقدامات خود در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، مصرف داروی هیدروکسی کلروکین را ممنوع گفت.

فرانسه مصرف این دارو برای کرونا را ممنوع کرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ کلشی ها به نقل از دیلی میل، فرانسه در تازه ترین اقدامات خود در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، مصرف داروی هیدروکسی کلروکین را ممنوع گفت.

مجله پزشکی لانست چند روز پیش نتیجه تحقیقاتی را منتشر کرد که حکایت از آن داشت هیدروکسی کلروکین منجر به افزایش احتمال مرگ در بیماران مبتلا به کووید-19 می شود.

فرانسه نیز حکم ممنوعیت مصرف این دارو برای بیماران کرونایی را از آنجایی صادر کرد که مطالعات گسترده نشان داده اند میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به این ویروس با مصرف داروی هیدروکسی کلروکین افزایش می یابد.

وزیر بهداشت فرانسه، پس از انتشار یک گزارش در مجله لانست دستور بررسی آزمایشات مربوط به استفاده از این دارو را صادر کرد و درنهایت مشخص شد، هیدروکسی کلروکین در مبارزه با این بیماری مؤثر نیست، باعث ضربان نامنظم قلب و خطر مرگ می شود.

محققان با مطالعه حدود 100 هزار بیمار مبتلا به کووید 19 دریافتند مصرف داروهای هیدروکسی کلروکین و کلروکین، هیچ تاثیری بر درمان این بیماری ندارد.

به رغم تبلیغات گسترده دونالد ترامپ در مورد داروی هیدروکسی کلروکین، بیمارستان های آمریکا نیز از تجویز داروی هیدروکسی کلروکین خودداری می کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرانسه مصرف این دارو برای کرونا را ممنوع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه مصرف این دارو برای کرونا را ممنوع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید