صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان امسال راه اندازی می شود

به گزارش وبلاگ کلشی ها، معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کشور گفت: با تشکیل صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان گامی اساسی برای حل مسائل این گروه برداشته خواهد شد و امسال این صندوق تشکیل خواهد شد.

صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان امسال راه اندازی می شود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ کلشی ها، یزدان مهر معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کشور در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس درباره تسهیلات سازمان بهزیستی گفت: با همراهی بنیاد مستضعفان و پیگیری های سازمان بهزیستی مبلغ 75 میلیارد تومان به صورت وام و 30 میلیارد تومان به صورت بلاعوض در اختیار مددجویان قرار می گیرد که جزئیات آن را تا عصر در اختیار رسانه ها قرار می دهیم. قرار است از اول دهه ولایت در دو مرحله پرداخت شود. به چه افرادی آن وام تعلق می گیرد را امروز معین می کنیم. شاخص ها و مدت بازپرداخت و جزئیات آن امروز نهایی می شود.

وی ادامه داد: در خصوص وامی که وزارت مسکن و شهرسازی می دهند با پیگیری های اجرا شده 300 میلیارد تومان به بهزیستی تعلق گرفته و امیدواریم بتوانیم با همان شرایطی که بیان کرده است در اختیار مددجویان قرار دهیم.

وی درباره نیاز های مراکز بهزیستی برای کمک های مردمی نیز بیان کرد: نیاز های مراکز ما متعدد است و از مواد شوینده تا ماسک و کمک های نقدی و تجهیزات و ملزومات در مراکز هست و همچنین دارو. همه نیاز های یک فرد برای زندگی نیاز دارد مورد تقاضای مراکز ما هست و با توجه به اولویت ها انجام می دهیم.

یزدان مهر با اشاره به نیاز های تجهیزات و لوازم دارویی و اقلام بهداشتی و اقلام اساسی مثل برنج و گوشت و…و نیاز به پوشاک و… گفت: بهترین کمکی که افراد می توانند به بهزیستی بکنند کمک های نقدی است.

وی با اشاره به اینکه صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان امسال راه اندازی می شود، بیان کرد: ان شالله امسال صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان را شکل می دهیم که گام اساسی در جهت تسریع قانونی به مددجویان خواهد بود و مسائلی که داریم رفع می شود. 2،100 میلیارد تومان تسهیلات ارزان ارائه شده و 94 میلیارد تومان بیمه سهم کارفرما نیز پرداخت کردیم و امیدواریم بتوانیم ارتقا کیفیت خدمات دهی را بالا ببریم. با تشکیل صندوق که امسال انجام می شود گام جدی در اشتغال پایدار و و تسریع قانونی امر خواهیم داشت و کل تسهیلات از این طریق ارائه خواهد شد. این صندوق مانند صندوق امداد مهر ولایت هست و خیلی از مسائل ما حل خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان امسال راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان امسال راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید