شایع ترین اشتباهات و آسیب ها در بدنسازی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رعایت نکردن اصول انجام تمرین ها، آسیب های مختلفی از کشیدگی شانه تا جابه جایی مهره های کمر را به همراه خواهد داشت.

شایع ترین اشتباهات و آسیب ها در بدنسازی

به گزارش ، اگر اهل پرداختن به تمرینات بدنسازی هستید، برای این که دچار دردهای فلج نماینده نشوید، باید بدانید دقیقا چطور به این تمرین ها بپردازید. در ادامه با اشتباهات رایج در حرکات بدنسازی، آسیب ها و شیوه درست انجام آن ها آشنا می شوید.

در یک حرکت اسکوات ایده آل، ران ها پایین تر از زانو ها قرار می گیرند و موازی با زمین هستند. در این صورت اضافه شدن وزن باعث تقویت بیشتر ماهیچه ها می گردد. معمولا گفته می گردد پا ها به اندازه عرض لگن و به حالت مستقیم روی زمین قرار بگیرند، اما این حالت، درست نیست، زیرا در این حالت، ران ها و پشت ممکن است به یک طرف منحرف شوند و این شرایط برای کمر مشکل ایجاد می نماید، هرچند ممکن است بلافاصله درد ایجاد نگردد.

اگر به عنوان مثال ران ها به سمت چپ متمایل شوند، اما پشت به این سمت حرکت نکند یا حتی در بدترین حالت، پشت به سمت راست بچرخد، رباط ها و دیسک های کمر جابه جا می شوند. توجه داشته باشید که پا ها به میزان بیشتری باز گردد و انگشتان پا کمی به سمت بیرون متمایل باشد. دراین حالت ران ها و به ویژه قسمت لگن فضای کافی برای پایین آمدن دارند، بدون این که به یک طرف منحرف شوند.

اشتباه: فاصله کم پا ها و رو به جلو بودن انگشتان می تواند باعث چرخش پشت گردد.

درست: بازکردن زیاد پا ها و چرخش انگشتان به سمت بیرون، از آسیب دیدن پشت جلوگیری و به پایین آمدن کامل بدن یاری می نماید.

اگر این حرکت، درست انجام گردد، تقویت نماینده پشت است. اما انجام اشتباه آن باعث می گردد فشار زیادی به کمر وارد گردد. وقتی پا ها بسیار نزدیک به نیمکت قرار بگیرند، درواقع شما هنگام انجام حرکت، ران تان را حرکت می دهید و درنتیجه فشار زیادی به کمرتان وارد می کنید. سعی کنید در حالت خوب و استواری قرار بگیرید و پایی را که روی زمین قرار گرفته است به سمت انتهای نیمکت ببرید تا حالت اهرمی به خود بگیرد. در این حالت پشت تان صاف است، ران ها حالت مستقیم دارند و شما روی حرکت پارویی متمرکز هستید.

اشتباه: اگر پا نزدیک به نیمکت قرار بگیرد، می تواند باعث چرخش مفصل ران گردد.

درست: دورتر قرار دادن پا از نیمکت، به صاف نگه داشتن ران ها یاری می نماید.

هرچند این حرکت برای تقویت ماهیچه های شانه مفید است، اما حرکت نادرست می تواند به رباط های شانه آسیب برساند. حرکت پارویی رو به بالا، معمولا با یک میله انجام می گردد. وقتی شما میله را بالا می آورید از آن جایی که دست های تان شرایط ثابتی دارند ممکن است با مفصل شانه، به ویژه به تاندون کتف که در آن ناحیه امتداد دارد، برخورد نمایند.

استفاده از دو دمبل و انجام حرکت پارویی به شکلی که مفصل شانه ها بتوانند حرکت نمایند، جایگزین خوبی برای این حرکت است و انعطاف پذیری بهتری ایجاد می نماید.

اشتباه: وقتی دست ها روی میله بسیار نزدیک به هم باشند، امکان حرکت کمتری برای شانه ها ایجاد می گردد.

درست: استفاده از دمبل، انعطاف پذیری ایجاد می نماید.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شایع ترین اشتباهات و آسیب ها در بدنسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین اشتباهات و آسیب ها در بدنسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید