زلزله خیزترین استان کشور در یک ماه گذشته را بشناسید ، تهران چند بار لرزید؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ایران بر اساس آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در مرداد ماه 1402 بیش از 530 بار لرزید.

زلزله خیزترین استان کشور در یک ماه گذشته را بشناسید ، تهران چند بار لرزید؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بنابر گزارش مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری در مردادماه گذشته تعداد 531 زمین لرزه را ثبت کردند.

این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی اتفاق افتاده است و به وسیله شبکه های لرزه نگاری ثبت و معین محل شده اند.

طبق گزارش مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در مردادماه 1402 تعداد پنج زمین لرزه با بزرگی بیش از چهار در داخل کشور به وسیله مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده که بزرگ ترین آنها زمین لرزه ای به بزرگی 4.6 در مقیاس امواج درونی زمین در اوز واقع در استان فارس در تاریخ 27 مرداد بوده است.

از لحاظ آماری 465 زمین لرزه با بزرگی کوچک تر 3، تعداد 61 زمین لرزه با بزرگی بین 3و4، و تعداد 5 زمین لرزه با بزرگی بین 4 و 5 بوده است.

استان خراسان رضوی با 55 زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در مردادماه 1402 را به خود اختصاص داده است و پس از آن استان های کرمان و فارس به ترتیب با 51 و 46 زمین لرزه قرار دارند.

مرکز لرزه نگاری کشوری در مردادماه سال جاری 12 زمین لرزه در استان تهران ثبت نموده که بزرگ ترین آنها با بزرگی 3.9 در مقیاس امواج درونی زمین در دماوند بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "زلزله خیزترین استان کشور در یک ماه گذشته را بشناسید ، تهران چند بار لرزید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله خیزترین استان کشور در یک ماه گذشته را بشناسید ، تهران چند بار لرزید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید