رونمایی از سیستم و تفکرات جدید در پرسپولیس، گل محمدی تغییرات را شروع کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تیم فوتبال پرسپولیس در ملاقات با نفت مسجدسلیمان با ترکیبی متفاوت به میدان رفت و این موضوع نشان می دهد که شاید برای نیم فصل دوم با چند تغییر بازی کند.

رونمایی از سیستم و تفکرات جدید در پرسپولیس، گل محمدی تغییرات را شروع کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ کلشی ها، پرسپولیس روز گذشته (دوشنبه) در اولین بازی محبت آمیز ای که یحیی گل محمدی ترکیب را معین کرد به مصاف نفت مسجد سلیمان رفت تا به نوعی چهره جدیدش تا حدی نمایان گردد. کادرفنی جدید پرسپولیس در این بازی محبت آمیز سعی کرد تفکرات خود را پیاده کند و از این رو چند تغییر را در ارنج و سیستم بازی این تیم شاهد بودیم.

استفاده از سیستم 2-4-4

پرسپولیس در این بازی با سیستم مورد علاقه گل محمدی که 2-4-4 است راهی میدان شد. سرخپوشان با این سیستم غریبه نیستند چرا که 4 سالی با برانکو ایوانکوویچ با همین سیستم به میدان رفتند. در نیم فصل اول هم گابریل کالدرون اگرچه سعی می کرد از سیستم 3-3-4 استفاده کند اما در بعضی بازی ها او نیز به سیستم 2-4-4 روی می آورد.با این تفاوت که نوراللهی به عنوان یکی از هافبک های دفاعی بیشتر در حملات شرکت می کرد.

دو ملی پوش روی نیمکت

یحیی در اولین بازی محبت آمیز تیمش از زوج شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی استفاده کرد تا معین گردد که فعلا روی محمدحسن کنعانی زادگان نظر مثبتی برای حضور در ترکیب اصلی ندارد. همچنین در سمت چپ محمد انصاری را به محمد نادری ترجیح داد. در واقع نادری و کنعانی زادگان به عنوان دو ملی پوش پرسپولیس در خط دفاع نیم فصل دوم را با نیمکت نشینی شروع خواهند کرد. در سمت راست هم طبیعی است که مهدی شیری گزینه اول باشد. در این پست محمد حسینی جوان را هم تست شد، بازیکنی که پست اصلی اش وینگر است.

دو چپ پا و دو هافبک دفاعی در مرکز میدان

خط هافبک پرسپولیس با وجود مهره هایی چون احمد نوراللهی، محسن ربیع خواه و کمال کامیابی نیا به عنوان هافبک های دفاعی، وحید امیری، مهدی ترابی، بشار رسن، امید عالیشاه و سیامک نعمتی در کناره ها با ترافیک شدیدی همراه است. گل محمدی برخلاف کالدرون، از زوج کامیابی نیا و نوراللهی به عنوان دو هافبک دفاعی استفاده کرد. مهدی ترابی و وحید امیری نیز به عنوان وینگر در کناره ها به میدان رفتند. این در شرایطی است که ربیع خواه و بشار در 5،6 هفته پایانی نیم فصل اول از بهترین های پرسپولیس بودند. احتمال اینکه در بازی پرسپولیس و تراکتور که اولین بازی سرخپوشان در نیم فصل دوم خواهد بود، یحیی تغییراتی در مرکز میدان ایجاد کند وجود دارد.

اوساگونا زوج ایده آل برای علیپور

به نظر می آید اوساگونا همان بازیکنی است که علیپور دوست دارد در کنارش باشد. بازیکنی دونده و سختکوش که با فضا سازی یاری می نماید تا علیپور انرژی و توان بیشتری برای گلزنی داشته باشد. کاری که گادوین منشا در پرسپولیس انجام می داد و علیپور هم بهترین دورانش در این تیم را نیز در کنار این بازیکن گذراند. فعلا این دو زوج خط حمله پرسپولیس را تشکیل خواهند داد. با توجه به اینکه استوکس هم در آستانه سرخپوش شدن است قطعا رقابت در خط حمله سرخپوشان جالب توجه خواهد بود. آنچه معین است گل محمدی از عملکرد اوساگونا در تمرینات و همچنین بازی با نفت مسجد سلیمان خیلی راضی است.

به گزارش وبلاگ کلشی ها پرسپولیس در اولین روز حضور گل محمدی در ملاقاتی محبت آمیز به مصاف بادران رفت که در آن بازی یحیی ترکیب تیمش را نچیده بود و ملاقات با نفت مسجدسلیمان که با تساوی یک - یک تمام شد، اولین حضور رسمی این مربی محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رونمایی از سیستم و تفکرات جدید در پرسپولیس، گل محمدی تغییرات را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سیستم و تفکرات جدید در پرسپولیس، گل محمدی تغییرات را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید