رایزنی وزیر ارتباطات برای ایجاد مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای از مهم ترین دستاوردهای سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ترکیه برای شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای ارتباطات و حمل و نقل کشورهای در حال توسعه بود.

رایزنی وزیر ارتباطات برای ایجاد مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای

دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات سازمان کشورهای در حال توسعه با حضور وزیران و نمایندگان بیش از 55 کشور دیروز در استانبول ترکیه به خاتمه رسید.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اجلاس علاوه بر سخنرانی در روز نخست این اجلاس، رایزنی ها و ملاقاتهای دوجانبه متعددی با همتایان خود داشت.

وزیر ارتباطات، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشورهای همسایه اسم کرد و گفت: از مهم ترین سیاست های بین المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی، دیپلماسی مالی است و معرفی ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و به ویژه پلتفرم های ایرانی و شرکت های فناور این عرصه به کشورهای منطقه در دستور کار این سفر است.

زارع پور به اسم یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست هم با تشریح پیشرفت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینهٔ ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر لزوم بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت زندگی بشر و هم لزوم برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای تأکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ملاقات با وزرای ارتباطات جمهوری آذربایجان و ترکیه اهمیت برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک را مورد توجه قرار داد.

زارع پور پس از ملاقات و گفت وگو با رشاد نبی اف وزیر ارتباطات و حمل ونقل جمهوری آذربایجان گفت: در این ملاقات ابراز علاقه خودمان را درباره راه اندازی مراکز داده مشترک بین دو کشور اعلام کردیم، مراکزی که می تواند میزبان محتواها و خدمات بین المللی پرکاربرد باشد و برای کاربران هر دو کشور کیفیت کاربری بهتری را ایجاد کند.

تبیین ظرفیت شرکت های فناور و پلتفرم های ایرانی و همگرایی دو کشور برای تعامل با پلتفرم های منطقه ای از دیگر مباحث مطرح شده در این ملاقات دوجانبه بود. اعلام آمادگی پلتفرم های ایرانی برای ارائه خدمات در جمهوری آذربایجان از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست بود که با استقبال وزیر ارتباطات و حمل ونقل جمهوری آذربایجان رو به رو شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ملاقات با عادل کارا اسماعیل اغلو وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه هم خواهان برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک شد که این پیشنهادات هم با استقبال همتای ترک روبرو شد.

زارع پور بعلاوه در ملاقات با داتوکو جعفر کوشاری، دبیرکل سازمان کشورهای در حال توسعه پیشنهاد تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان را به میزبانی ایران مطرح نمود که با تایید و استقبال دبیرکل روبرو شد.

بر این اساس این گزارش و با رایزنی های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات به زودی شاهد برنامه ریزی کشورهای منطقه برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک خواهیم بود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "رایزنی وزیر ارتباطات برای ایجاد مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی وزیر ارتباطات برای ایجاد مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید