راهنمای کوچک برای تمام احساسات بچه ها

به گزارش وبلاگ کلشی ها ، به نقل از روابط عمومی انتشارات راه راه، این مجموعه شامل کتاب های چه احساسی دارم؟، احساس افتخار می کنم، من خوشحالم، من غمگینم، من عصبانیم که به آشنایی و شناخت احساسات اولیه برای بچه ها می پردازد با قیمت هرجلد 32هزارتومان، روانه بازار نشر شد.

راهنمای کوچک برای تمام احساسات بچه ها

مجموعه کتاب احساسات اولیه در سال 2020 منتشر شد و نویسنده سعی دارد با زبانی ساده و روان به شناخت بچه ها نسبت به احساسات درونی شان کمک کند و به صورت غیرمستقیم همراه با تصاویر جالب بتواند نسبت به احساس هایی که ممکن است برایشان بسیار تکان دهنده باشد، آگاه شوند. علاوه بر آن بتوانند نام هر یک از احساساتشان را بدانند و در قالب کلمات آن را بیان کنند، همچنین بتوانند آن حس را با دیگران درمیان گذاشته و در نتیجه یاد بگیرند اطرافینشان را هم درک کنند.

این مجموعه کتاب پنج جلدی به نویسندگی و ویراستاری سوفی پارکز، شانون بیتی و تصویرگری سانی فلاین، برندی تالی و اسکات در موسسه انتشاراتی دورلینگ کیندرزلی لندن DK چاپ و منتشر شده است.

در ادامه به معرفی کوتاهی از هر یک از این کتاب ها پرداخته شده است:

چه احساسی دارم؟ یک راهنمای کوچک درباره احساس های من

این مجموعه کتاب ترجمه شیوا طاهری نصر، به بررسی احساسات اولیه می پردازد. احساسات و عواطفی که ممکن است کودک هر روز آنها را تجربه کنند و چه بسا درک روشنی از آنها نداشته باشد. اینکه هر احساسی با احساس دیگر چه تفاوتی دارد و همه ممکن است گاه دچار این احساس ها بشوند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: با احساس های مختلفی که داری آشنا بشو و درباره اینکه چرا این احساس ها در بدن ما به وجود می آیند و ما چطور می توانیم جلویشان را بگیریم که زیادی بزرگ نشوند، بیشتر یاد بگیریم. بعضی وقت ها ممکن است عصبانی شوی و بعضی وقت ها ممکن است خوشحال باشی اما مهم ترین چیز این است که احساست را بشناسی.

احساس افتخار می کنم؛ چرا امروز احساس غرور می کنم؟

در کتاب احساس افتخار می کنم ترجمه شیوا طاهری نصر، ستاره پرافتخار به بچه ها می آموزد که چه چیزهایی به آنها احساس افتخار می دهد و تشویق می شوند تا از دستاوردها و موفقیت هایشان لذت ببرند و نسبت به استعدادهایشان حس اعتماد به نفس داشته باشند.

در خلاصه این کتاب آمده است: بعضی وقت ها احساس می کنی یک ستاره درون تو می درخشد. احساس افتخار خیلی خوشایند است. دوست داری درباره اینکه احساس افتخار چه جور احساسی است، چرا مهم است و چطور می توانی به خودت و دیگران افتخار کنی بیشتر یاد بگیری؟ این کتاب برای وقتی که احساس می کنی یک ستاره کوچک و درخشان هستی عالی است.

من عصبانیم؛ چرا امروز احساس می کنم عصبانی هستم؟

در کتاب من عصبانیم ترجمه شیوا طاهری نصر، شعله کوچولو به بچه ها می گوید که بهترین راه برخورد با احساس عصبانیت چیست و وقتی آدم عصبانی می شود چه تغییراتی در بدنش اتفاق می افتد.

در خلاصه این اثر آمده است: بعضی وقت ها احساس می کنی که می خواهی منفجر شوی. عصبانیت احساس خوشایندی نیست. دوست داری درباره اینکه عصبانیت چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می آید و چطور می شود جلویش را گرفت تا زیادی بزرگ نشود یاد بگیری؟ این کتاب برای وقت هایی که احساس می کنی داری از عصبانیت دیوانه می شوی خیلی خوب است.

من خوشحالم؛ چرا امروز احساس خوشحالی می کنم؟

در کتاب من خوشحالم ترجمه شیوا طاهری نصر، خورشید خانم خوشحال به بچه ها می آموزد که احساساتشان گاهی اوقات صدای بلندی دارد و گاهی هم بی سروصداست. به کودک کمک می کند تا بداند حتی اگر الان هم احساس خوشحالی نمی نماید ولی این احساس خوب دوباره می تواند برشود.

در خلاصه داستان این کتاب آمده است: بعضی وقت ها نمی توانی جلوی خندیدن و لبخند زدنت را بگیری. خوشحالی همین احساس خوب و دوست داشتنی است! دوست داری درباره اینکه خوشحالی چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می آید و همه چیزهایی که می توانند خوشحالت کنند یاد بگیری؟

من غمگینم؛ چرا امروز احساس می کنم ناراحتم؟

در کتاب من غمگینم ترجمه شیوا طاهری نصر، ابر بارانی کوچولو به بچه ها نشان می دهد که غمگین و ناراحت بودن اشکالی ندارد. کتاب همچنین به بچه ها یاد می دهد چطور می توانند قبل از اینکه احساس غم و ناراحتی خیلی بزرگ شود جلوی آن را بگیرند.

در خلاصه این اثر آمده است: بعضی وقت ها احساس می کنی ابرهای بزرگ خاکستری همه جای آسمان را گرفته اند. غمگین بودن حس خوب و خوشایندی نیست. دوست داری درباره اینکه غم و ناراحتی چه جور احساسی است، چرا در بدن ما به وجود می آید و چطور می شود جلویش را گرفت تا زیادی بزرگ نشود یاد بگیری؟

لازم به ذکر است، این کتاب ها مناسب بچه ها بالای سه سال است و به قیمت هر جلد 32هزار تومان در قطع خشتی و در 18صفحه راهی بازار نشر شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "راهنمای کوچک برای تمام احساسات بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کوچک برای تمام احساسات بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید