دستورالعمل حمایت تغذیه ای از بیماران کرونا تدوین شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رئیس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی ایران از تدوین دستورالعمل حمایت های جامع تغذیه ای در بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان ها برای اولین بار در ایران در کشور اطلاع داد.

دستورالعمل حمایت تغذیه ای از بیماران کرونا تدوین شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از ایرنا، جلال الدین میرزای رزاز رئیس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی ایران اظهار کرد: از آنجا که در موج اول انتشار بیماری ناشی از ویروس کرونا آمار بیماران بستری در کشور به سرعت رو به رجحان گذاشت، تدوین دستورالعمل حمایت های تغذیه ای در بیماران بستری در اولویت قرار داده شد. متاسفانه تعداد زیادی از بیماران بستری در مقاطع مختلف درمان احتیاج به انتقال به بخش های مراقبت ویژه (ICU) و لوله گذاری پیدا می نمایند و در طول اقامت بیمار در بیمارستان به خصوص در ICU احتیاج به حمایت های تغذیه ای دارند. تا بیمار دچار سوء تغذیه نشده و بتواند با افزایش کارآیی قدرت سیستم ایمنی با بیماری مقابله کند.

وی گفت: مجموعه این فعالیت ها در کنار هم باعث کوتاهتر شدن مدت زمان اقامت و بستری به بیمارستان، افزایش کارآیی درمان رایج و ترخیص زودتر بیماران و امکان استفاده از خدمات درمانی کشور برای سایر بیماران مبتلا را فراهم می سازد.

میرزای رزاز اضافه نمود: لذا با توجه به اینکه انستیتو تحقیقات تغذیه ای کشور پایگاه و همکار سازمان دنیای بهداشت در حوزه کشورهای EMRO است بلافاصله این دستورالعمل به زبان انگلیسی ترجمه شد و با تماس با نمایندگان سازمان دنیای بهداشت و نماینده منطقه ای EMRO مقرر شد این دستورالعمل برای استفاده تمام بیماران مبتلا به کرونا در سراسر دنیا در اختیار سازمان دنیای بهداشت قرار گیرد.

وی توضیح داد: دو کارگروه دیگر در حوزه پیشگیری و بازتوانی دوران پس از ابتلا به کرونا نیز به صورت فشرده مشغول تدوین دستورالعمل های ضروری است که طی یکی دو روز آینده نتایج آن اعلام می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستورالعمل حمایت تغذیه ای از بیماران کرونا تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل حمایت تغذیه ای از بیماران کرونا تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید