خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران-خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت گزارش داد که درصورت شیوع ویروس کرونا در سوریه و یمن ، با شرایط انفجاری و بسیار سریع و حاد روبه رو خواهیم بود.

خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در صورتی که ویروس کووید 19 در سوریه و یمن شیوع پیدا کند، با توجه شرایط این کشورها شیوع آن بسیار سریع و حاد خواهد بود.

عبدالنصیر أبوبکررئیس گروه پیش گیری از بیماری های واگیر دار این سازمان روز پنجشنبه از شرایط حاکم در سوریه و یمن ابزار نگرانی کرد و گفت که چه بسا دلیل عدم ثبت موارد ابتلا در این کشورها به دلیل ضعف در نظام مراقبت و کنترل بخش درمان و بهداشت است.

وی مدعی شد که در آینده نزدیک چه بسا باید شاهد گسترش بسیار سریع ویروس در این کشورها باشیم.

این درحالی است که سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در روزهای گذشته گزارش داده بود که تا به امروز هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در سوریه تشخیص داده نشده و اکنون با توجه به امکانات، انجام تست کرونا در همه اراضی تحت کنترل دولت سوریه و مناطق شمال غرب سوریه در اشغال تروریست ها امکان پذیر است.

ریک برنان مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت از نگرانی این سازمان درباره خطر شیوع ویروس کرونا در مناطق جنگ زده سوریه خبر داد و اضافه نمود که بزودی در مناطق تحت اشغال تروریست ها تست تشخیص کرونا صورت می گیرد.

سوریه و یمن و لیبی در میان کشورهای عربی هنوز موردی از ابتلا به کرونا در این کشور ها گزارش نداده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در سوریه و یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید