خبرنگاران برای نخستین بار یک سیاهپوست به ریاست ستاد در ارتش آمریکا منصوب شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران- خبرنگاران- سنای آمریکا گزینه ترامپ برای ریاست ستاد نیروی هوایی ارتش این کشور را که یک ژنرال سیاهپوست است، تایید کرد.

خبرنگاران برای نخستین بار یک سیاهپوست به ریاست ستاد در ارتش آمریکا منصوب شد

تارنمای خبری هیل گزارش داد که در میانه تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا، سنای این کشور سه شنبه شب گزینه دونالد ترامپ برای ریاست ستاد نیروی هوایی ارتش ایالات متحده را تایید کرد.

سنای آمریکا در اقدامی کم سابقه، با اتفاق آرا (98 در مقابل صفر) ژنرال چارلز براون را که سیاهپوست است، برای این پست تایید کرد. براون اولین سیاهپوستی است که به ریاست یکی از ستادهای ارتش آمریکا منصوب می شود.

وی همچنین پس از کالین پاول رییس ستاد کل ارتش آمریکا، دومین آمریکایی آفریقایی تبار است که به این ستاد راه می یابد.

همزمانی این انتصاب با ناآرامی ها و تظاهرات در آمریکا علیه نژادپرستی باعث شد ترامپ رییس جمهوری این کشور نیز از این فرصت برای تایید اقدامات خود در راستای رفع تبعض نژادی استفاده کند.

ترامپ که به دلیل عملکرد خود در قبال اعتراض ها علیه قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس تحت انتقاد است، در پیامی توییتری نوشت: تصمیم من برای انتصاب ژنرال چارلز براون به ریاست ستاد نیروی هوایی به عنوان اولین رییس ستاد آفریقایی-آمریکایی اکنون توسط سنا تایید شده است. روزی تاریخی برای آمریکا!

جورج فلوید سیاهپوست در ششم خرداد ماه در حالی که دست هایش دستبند خورده بود، توسط ماموران پلیس بر روی خیابان خوابانده شد و یکی از افسران به مدت نزدیک به 9 دقیقه زانوی خود را بر گردن وی فشرد.

او به طور مداوم فریاد می زد نمی توانم نفس بکشم اما این افسر پلیس هیچ توجهی نکرد تا جایی که این متهم از حرکت افتاد و با آمبولانس او را منتقل کردند.

فیلم منتشر شده از این جنایت انسانی، به سرعت در شبکه های مجازی پیچید و موج خشم و اعتراض علیه این رفتارهای نژادپرستانه را در سراسر ایالات متحده و حتی جهان برانگیخت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برای نخستین بار یک سیاهپوست به ریاست ستاد در ارتش آمریکا منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برای نخستین بار یک سیاهپوست به ریاست ستاد در ارتش آمریکا منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید