خبرنگاران الیزه شایعه برنامه ریزی مکرون برای استعفا را رد کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران- خبرنگاران- کاخ الیزه پنجشنبه شایعه برنامه ریزی امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه برای استعفا و برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد.

خبرنگاران الیزه شایعه برنامه ریزی مکرون برای استعفا را رد کرد

روزنامه فیگارو گزارش داده بود که مکرون 2 هفته پیش در ویدیوکنفرانسی با حضور تعدادی از مهمترین حامی اقتصادی حزبش (جمهوری به پیش) موضوع استعفا و برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح نموده بود.

این روزنامه به نقل از یک مقام کاخ الیزه که نامش ذکر نشده بود، نوشت: ما در حال ورود به مرحله تعامل و مشورت هستیم؛ مرحله ای که همه چیز مد نظر قرار می گیرد.

وی اضافه نمود که ممکن است مکرون در هفته ها یا ماه های آینده تصمیم را اعلام کند.

به نوشته فیگارو هدف مکرون از طرح این پیشنهاد آن بوده که مشروعیت وی پس از خروج فرانسه از قرنطینه کرونا تقویت شده و یقین دارم که برنده می شوم زیرا رقابتی وجود نخواهد داشت.

دفتر مکرون پنجشنبه اعلام نمود: ما این گزارش را رد می کنیم. رییس جمهوری هرگز پیشنهادی برای استعفا نداده است. او هرگز در ویدیوکنفرانسی با حضور حامیان اقتصادی شرکت ننموده است.

ماه گذشته میلادی تعدادی از نمایندگان پارلمانی از حزب جمهوری به پیش خارج شدند تا به عنوان نمایندگان مستقل عمل نمایند. این موضوع باعث شد تا حزب مکرون اکثریت پارلمانی خود را از دست بدهد.

این در حالی است که قرار است 28 ژوئن (هشتم تیر ماه) دور دوم انتخابات شهرداری ها برگزار گردد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که نامزدهای عضو حزب فرانسه به پیش در این انتخابات اکثریت کرسی های شهرداری ها را به دست نخواهند آورد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الیزه شایعه برنامه ریزی مکرون برای استعفا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الیزه شایعه برنامه ریزی مکرون برای استعفا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید