حقیقت هایی از پشت صحنه بزرگ ترین باور ها درباره سلامتی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، صبحانه مهم ترین وعده غذایی است؛ این مورد خیلی مکارانه است. چیزی در خصوص اولین وعده غذایی در روز وجود ندارد که به طور ویژه آن را جادویی کند. این زمان وعده های غذایی است که به طور فزاینده به عنوان عامل مهم در کاهش وزن در کنار سلامت متابولیک و قلب و عروق شناخته می گردد. مطالعه ای روی داوطلبان زن دارای اضافه وزن نشان می دهد کسانی که صبحانه بیشتری می خورند نسبت به گروه دیگری که صبحانه کم کالری و شام بیشتری می خورند، کاهش وزن و کاهش دور کمر بیشتری داشته اند.

حقیقت هایی از پشت صحنه بزرگ ترین باور ها درباره سلامتی

علم دائما نظر خود را در خصوص همه چیز هایی که به رژیم غذایی و سلامتی ربط دارد تغییر می دهد. در واقع درک جمعی ما مدام جزیی تر می گردد. مطالعات مختلف ما را به اینکه چه چیز برای بدنمان خوب است نزدیک و نزدیک تر می نماید.

در این مطلب به نقل از سایت روزنامه گاردین بعضی از باور های رایج و آنچه علم اکنون می گوید آورده شده است؛ بنابراین می توانید تصمیمات بهتری را برای سلامتی خود در امسال بگیرید.

وزنه برداری بدن شما را حجیم می نماید

بدیهی است که این حرف درست نیست. فقط کافی است به وزنه بردار المپیکی مانند زوئی اسمیت بریتانیایی نگاه کنید. او به مراتب شانه های کوچک تری نسبت به میلیون ها مرد دیگر دارد.

با این حال، برای درک این موضوع باید بدانید که دو راه اصلی برای قوی شدن وجود دارد: افزایش اندازه فیبر های عضلانی به تنهایی یا تحریک تعداد بیشتری از آن ها در یک زمان.

صبحانه مهم ترین وعده غذایی است

این مورد خیلی مکارانه است. چیزی در خصوص اولین وعده غذایی در روز وجود ندارد که به طور ویژه آن را جادویی کند. این زمان وعده های غذایی است که به طور فزاینده به عنوان عامل مهم در کاهش وزن در کنار سلامت متابولیک و قلب و عروق شناخته می گردد.

مطالعه ای روی داوطلبان زن دارای اضافه وزن نشان می دهد کسانی که صبحانه بیشتری می خورند نسبت به گروه دیگری که صبحانه کم کالری و شام بیشتری می خورند، کاهش وزن و کاهش دور کمر بیشتری داشته اند.

برادی هولمر، محقق در شرکت اگزمین، پایگاه داده ای از تحقیقات تغذیه ای و مکمل ها می گوید: این شرایط ممکن است به این علت باشد که نخوردن صبحانه منجر به افزایش سطح گرسنگی در اواخر روز و در نتیجه پرخوری می گردد. افرادی که به جای شام مفصل، صبحانه مفصل می خورند بیشتر وزن کم می نمایند، کمتر احساس گرسنگی می نمایند و می توانند سطح قند خون خود را بهتر تنظیم نمایند. اگرچه شواهد فرق دارد، اما بعضی از مطالعات نشان داده اند که خوردن کالری بیشتر در اوایل روز می تواند مزایایی برای سلامت متابولیک داشته باشد.

نتیجه نهایی؟ اگر صبحانه چیزی است که از آن لذت می برید یا به شما یاری می نماید تا از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید، مهم است و نادیده گرفتن آن ممکن است اثرات متفاوتی بر اشتها، وزن و انرژی افراد مختلف داشته باشد. اما شاید عادت دیگری در خوردن صبحانه داشته باشید که می توانید در نهایت در طول روز اندازه کالری و رژیم غذایی خود را تنظیم کنید.

باید روزی ده هزار قدم راه بروید

این مورد خیلی عجیب است. این عدد اولین بار در دهه 1960 پیدا شد و هیچ اساس علمی ندارد، البته که ممکن است توصیه خوبی باشد.

مطالعه ای که سال 2022 منتشر شد، نشان می دهد پیاده روی ممکن است خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را کاهش دهد و بازدهی آن هم پس از ده هزار قدم کاهش می یابد.

مطالعه دیگر نتایج مشابهی را در خصوص زوال عقل نشان می دهد که تنها 3800 قدم در روز را موثر می داند.

شما به 8 ساعت خواب احتیاج دارید

به راحتی می توان به خواب به عنوان خصوصیت فردی نگاه کرد. بعضی از مردم به هشت ساعت خواب احتیاج دارند، در حالی که ممکن است عده ای هفت ساعت خواب برایشان کافی باشد. مارگارت تاچر ظاهرا در شبانه روز 4 ساعت می خوابید و تازه والدین ها حتی کمتر از این اندازه هم می خوابند.

اما در یکی از بزرگترین مطالعات خوابی که سال 2017 انجام شد، شرکت نمایندگانی که به تایید پزشک 7 یا 8 ساعت در روز می خوابیدند، عملکرد شناختی بهتری نسبت به کسانی داشتند که بیشتر یا کمتر از اندازه در طول شبانه روز صرف خوابیدن می کردند.

کسانی که 4 ساعت یا کمتر می خوابیدند طوری عمل می کردند که انگار 9 سال پیرتر هستند. کمبود خواب بعلاوه می تواند بر فراوری تستسترون در مردان جوان تاثیر بگذارد و آنالیز مطالعات اجرا شده در سال 2010 هم نشان داده است که این اندازه خواب می تواند خطر مرگ و میر ناشی از همه عوامل را افزایش دهد.

شما باید روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید

این خبر بد برای افرادی است که قبلا این کار را انجام نداده اند. 5 وعده در واقع ممکن است حداقل وعده مورد احتیاج باشد. هولمر می گوید: توصیه 5 وعده ای درست، اما تا حدودی اختیاری است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که تقریبا این تعداد با بهبود سلامتی مرتبط است، اما شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد تا 10 وعده در روز از این غذا ها می تواند مفید باشد. به طور کلی، کسانی که میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می نمایند، خطر ابتلا به زوال شناختی و زوال عقل و دیابت را کاهش می دهند و حتی ممکن است سطح استرسشان هم کم گردد.

شما باید روزی دو لیتر آب بخورید

این خبر خوبی است برای افرادی که در حال حاضر بیمار هستند و روزانه 10 بار به توالت می روند. هیدراته ماندن مهم است، اما توصیه به نوشیدن دو لیتر آب در روز، در حالی توصیه می گردد که علمی نیست.

سال 1945، شورای ملی تحقیقات ایالات متحده نوشت: اندازه مناسب برای بزرگسالان در بیشتر موارد نوشیدن 2 و نیم لیتر آب در روز است که بیشتر این اندازه در غذا های آماده وجود دارد.

منبع: ایران جیب

منبع: فرادید

به "حقیقت هایی از پشت صحنه بزرگ ترین باور ها درباره سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت هایی از پشت صحنه بزرگ ترین باور ها درباره سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید