بیانیه اعتراضی ملی پوشان: هتل 5 ستاره نمی خواهیم، احترام بگذارید!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، اعضای تیم ملی وزنه برداری ایران در اعتراض به شرایط نامناسب اردویی و نبود امکانات اردو را ترک کردند و اعلام کردند که تا زمانی که شرایط بهبود پیدا نکند به اردو برنمی گردند. علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری نیز در واکنش به این اتفاق مطرح نمود که شرایط اردوی مناسب بوده و مطرح نمود که تن ها دو روز غذا نامناسب بوده است و اگر وزنه برداران هتل 5 ستاره می خواهند نمی تواند برای آن ها فراهم کند.

بیانیه اعتراضی ملی پوشان: هتل 5 ستاره نمی خواهیم، احترام بگذارید!

اکنون وزنه برداران به طور مشترک بیانیه دیگری در صفحه اجتماعی خود منتشر و در آن اعلام کردند که در پی هتل 5 ستاره نیستند و چیزی بیشتر از حقشان نخواسته اند. آن ها در این بیانیه مسائل خود را بازگو کردند و گفتند که حتی کارمندان فدراسیون هم شأن و احترام وزنه برداران را حفظ نمی کنند.

متن بیانیه وزنه برداران به شرح زیر است:

به نام خدا

با سلام خدمت مردم عزیز ایران و مسئولان محترم ورزش.

ما اعضای تیم ملی وزنه برداری همیشه خود را سرباز مردم ایران و انقلاب دانسته ایم و برای اعتلای نام میهن و شادی هم وطنان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده ایم. حتی با وجود اینکه شرایط نامناسب اردویی از مدت ها پیش وجود داشت، اما به خاطر افتخارآفرینی برای ایران و اهتزاز پرچم کشور عزیزمان، سکوت کردیم. امروز، اما دیگر ادامه این فرایند سخت و طاقت فرسا شده است.

باید تاکید کنیم که هرگز، چه در گذشته و چه حالا که بنا را بر انتقاد و اعتراض گذاشته ایم، چیزی بیشتر از حقمان یا در حد هتل پنج ستاره نخواسته ایم. فقط می خواهیم شأن ما حفظ شود. اینکه ورزشکاران با سهمیه بندی شدن آب معدنی روبرو شوند، زیبنده تیم ملی ایران نیست.

ما فقط می خواهیم مسائل موجود برطرف شود نه اینکه بیشتر از قبل از سوی رییس فدراسیون مورد بی احترامی قرار بگیریم. ما قبلا هم این مسائل را با رییس فدراسیون در میان گذاشته بودیم، اما با برخورد نامناسبی روبرو شدیم.

مشکل ما، کیفیت بد غذاست که با ارزان ترین مواد غذایی تهیه می شود. حقوق و پاداش به ملی پوشان پرداخت نمی شود یا به صورت سلیقه ای انجام می شود. کافی است که حقوق ورزشکاران را با کارمندان فدراسیون مقایسه کنید و متوجه می شوید که یک ملی پوش، یک چهارم کارمند فدراسیون حقوق می گیرد.

خوابگاه وزنه برداری مدت زمان زیادی است که نیاز بازسازی دارد و امکان اسکان در آن در بسیار سخت است.

با وجود اینکه پس از تمرینات سنگین و پرفشار نیاز به ریکاوری داریم، فیزیوتراپ در کنار تیم نیست، سونا و جکوزی نیز یک سال است که خراب اند و تعمیر نشده اند. سیستم های گرمایشی و سرمایشی خوابگاه هم همین شرایط را دارند. برگزاری کنسرت ها در سالن مسابقه، مخل آسایش و استراحت وزنه برداران شده و حتی پیمانکار، یکی از در های ورود به رستوران وزنه برداری را هم به روی ملی پوشان بسته است!

جدا از این مسائل، برخی افراد ناکارآمد و نالایق در فدراسیون در مواردی ورود کنند که در حیطه وظایفشان نیست و مهم تر اینکه برخورد نامناسبی هم با ملی پوشان دارند و به نظر می رسد حفظ شأن و احترام ورزشکار، در فدراسیون وزنه برداری جایی نداشته باشد.

از اینکه ممکن است اعتراض ما خاطر مردم عزیز ایران و به ویژه علاقه مندان به ورزش را مکدر کرده باشد، ناراحتیم و امیدواریم مسئولان امر، به درخواست ما که بهبود شرایط و فراهم کردن امکانات در شأن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران است، حسن نظر داشته باشند.

منبع: فرارو

به "بیانیه اعتراضی ملی پوشان: هتل 5 ستاره نمی خواهیم، احترام بگذارید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اعتراضی ملی پوشان: هتل 5 ستاره نمی خواهیم، احترام بگذارید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید