بالاخره امکان زنده شدنِ مُردگان فراهم شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، فناوری هوش مصنوعی ایری (EERIE) به خانواده های داغدار اجازه می دهد تا دوباره با عزیزان مرده خود در چت های ویدیویی مجازی صحبت نمایند. هوش مصنوعی ایری می تواند چیزهایی مانند صدا و حالات چهره را به لطف هوش مصنوعی که همواره در حال بهبود است، بازسازی کند.

بالاخره امکان زنده شدنِ مُردگان فراهم شد

به گزارش روزیاتو، کارشناسان می خواهند از آن برای ایجاد نسخه های مجازی از بستگان گمشده نیز استفاده نمایند. با این حال، شخص مورد نظر باید قبل از مرگ به تنظیم آن یاری کند تا به درستی کار کند. آنها باید هفت ساعت را جلوی دوربین بگذرانند تا هوش مصنوعی بتواند نحوه صدا و حرکت را یاد بگیرد. به همین علت، برای کسانی که دارای یک بیماری لاعلاج هستند که می خواهند در سلامت کامل به یاد آورده شوند، می تواند ایده آل باشد.

آنها باید خاطرات و چیزهای زیادی در خصوص زندگی خود بنویسند تا فناوری هوش مصنوعی بتواند در خصوص رویدادهای واقعی زندگی که برای آنها رخ داده صحبت کند.

در حالی که برخی ممکن است این ایده را آزاردهنده بدانند، توسعه دهندگان پروژه Re;memory معتقدند که دیگران آن را دوست خواهند داشت.

جوزف مورفی، از شرکت کره ای DeepBrain AI گفت: ما قبلاً متوجه شده ایم که واقعاً نظرات فرق دارد. برخی از مردم این فرصت را دوست دارند که برای همواره به این شکل زندگی نمایند، اما بسیاری از مردم آن را غیرواقعی می دانند. مردم دوست دارند پس از رفتن، خاطرات خود را به اشتراک بگذارند و از خانواده شان می خواهند که آنها را در سلامت کامل به یاد آورند.

او درباره ماکت مجازی گفت: هرچه بیشتر خاطرات خود را بنویسند، تجربه واقعی تر خواهد بود.

انتظار می رود که راه اندازی نسخه مجازی بین 12,000 تا 24,000 دلار هزینه داشته باشد و هر بار که کسی بخواهد با آن چت کند، باید 1,200 دلار بپردازد.

این سرویس که به آسیا و ایالات متحده رسیده است، قرار است به زودی در بریتانیا نیز عرضه گردد.

وب سایت DeepBrain AI نشان می دهد که چگونه مردی پس از از دست دادن مادرش در سنین پایین تصمیم گرفت از Re;memory برای دخترش استفاده کند. مرد شرح می دهد: نمی خواستم دخترم همین احساس را داشته باشد. من این را برای او می خواستم، بنابراین هر وقت دلش برای من تنگ شد، همواره می تواند به تماشا من بیاید.

منبع: فرارو

به "بالاخره امکان زنده شدنِ مُردگان فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره امکان زنده شدنِ مُردگان فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید