بارش پراکنده باران در نقاط مختلف کشور، افزایش نسبی دما در نوار شمالی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: چهارشنبه (28 تیر) در مناطقی از غرب گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و در برخی نقاط استان های قزوین، البرز. تهران، قم همچنین در شمال آذربایجان غربی، ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

بارش پراکنده باران در نقاط مختلف کشور، افزایش نسبی دما در نوار شمالی

وی اضافه کرد: ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در این استان ها و ارتفاعات واقع در شرق و شمال هرمزگان وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: پنجشنبه(29 تیر) علاوه بر اینکه در برخی نقاط استان های گیلان، مازندران و غرب گلستان ابرناکی و بارش رخ می دهد، در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، ارتفاعات در استان های البرز و تهران افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می رود.

وی اضافه کرد: جمعه (30 تیر) گذر امواج کم دامنه از ناحیه شمال غرب کشور سبب رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در برخی منطقه ها آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل به ویژه در ساعات بعد از ظهر می شود.

ضیاییان گفت: شنبه (31 تیر) علاوه بر این منطقه ها در سیستان و بلوچستان نیز رگبار پراکنده رخ می دهد. یکشنبه (1 مرداد) در غالب منطقه ها کشور جوی پایدار و آرام مستقر می شود و فقط در ارتفاعات واقع در آذربایجان غربی و گلستان رگبار پراکنده مورد انتظار است.

وی ادامه داد: طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور به ویژه در سواحل دریای خزر روند افزایش نسبی دما حاکم می شود. در پنج روز آینده در شمال شرق و شرق کشور و بخش هایی از مرکز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید گاهی گردوخاک ادامه خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (29 تیر) کمی ابری و وزش باد، در بعد از ظهر نیمه ابری و افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و روز جمعه (30 تیر) کمی ابری و وزش باد، از بعد از ظهر نیمه ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در خاتمه گفت: طی امروز و فردا (28 و 29 تیر) اهواز با دمای 48 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 10 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: گردشبان

به "بارش پراکنده باران در نقاط مختلف کشور، افزایش نسبی دما در نوار شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش پراکنده باران در نقاط مختلف کشور، افزایش نسبی دما در نوار شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید