ام. اس، جوانان را بیش از همه تهدید می کند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، متخصص مغز و اعصاب گفت: افراد جوان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ام. اس هستند.

ام. اس، جوانان را بیش از همه تهدید می کند

به گزارش، شیدا آرش، در رابطه با بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS، اظهار کرد: بیماری ام. اس یک بیماری اتوایمیون محسوب می شود که در آن سیستم ایمنی بدن علیه غلاف میلین فعالیت کرده و سبب تخریب آن می شود.

وی در رابطه با کارکرد غلاف میلین، افزود: غلاف میلین اعصاب را پوشانده و سبب افزایش سرعت هدایت عصبی شده و در صورت تخریب سبب کندی هدایت عصبی می شود و در سیر بیماری ممکن است خود عصب نیز تخریب شده و از بین برود.

این مسئول با اشاره به اینکه بیماری ام. اس، بیشتر در افراد جوان مشاهده می شود، شرح داد: شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان بوده و یکی از علل شایع ناتوان کننده جوانان بعد از تصادفات رانندگی است.

متخصص مغز و اعصاب در رابطه با علت بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ام. اس)، گفت: تا به امروز علت این بیماری مشخص نشده، ولی ریسک فاکتور هایی برای آن مطرح شده است. به طور مثال کمبود ویتامین D، استعمال سیگار، عفونت های ویروسی و جنس مونث از جمله عوامل و ریزفاکتور های ابتلا به ام. اس است.

آرش در رابطه با علائم بیماری ام. اس، اظهار کرد: علائم این بیماری متنوع بوده و شامل علائم حسی و عصبی مانند کاهش بینایی، اختلال تعادل، ضعف اندام ها و بی حسی بخش هایی از بدن است.

وی افزود: علائم بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ام. اس) باید بیش از یک روز به طول انجامد، به معنایی دیگر دائمی بوده و در معاینات و تصویربرداری نیز مورد تایید قرار گیرد.

متخصص مغز و اعصاب گفت: درمان های متنوعی برای بیماری ام. اس وجود دارد که این درمان ها روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ام. اس، جوانان را بیش از همه تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ام. اس، جوانان را بیش از همه تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید