الگوی کرونا در تهران تغییر کرد، آمار مبتلایان به کرونا در تهران، مراجعه به مراکز درمانی 6 درصد رشد داشت

به گزارش وبلاگ کلشی ها، دکتر علیرضا زالی با اشاره به افزایش مدت اقامت بیماران بستری کرونا، اظهار کرد: این مهم نشان دهنده تغییر الگوی متفاوت بیماری کووید-19 است.

الگوی کرونا در تهران تغییر کرد، آمار مبتلایان به کرونا در تهران، مراجعه به مراکز درمانی 6 درصد رشد داشت

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، زالی با بیان اینکه سه شنبه 324 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در بخش های عادی و 88 مورد جدید در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند، گفت: در بخش مراجعان کلی به بخش های بهداشتی و درمانی، 6 درصد رشد عمومی و در بیمارانی که در بخش های ویژه و عادی بستری شدند نیز به ترتیب یک و 6 درصد رشد داشته ایم.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از ترخیص 521 بیمار بهبود یافته از کرونا در بیمارستان های تهران خبر داد و اضافه کرد: مدت اقامت بیماران افزایش یافته که نشان دهنده الگوی متفاوت بستری بیماران است.

زالی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تغییر الگوی رفتاری زندگی، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان چهره زندگی مردم در کلانشهر ها متفاوت خواهد شد و مردم غالباً زندگی شبانه را تجربه می کنند.

وی توضیح داد: ماه مبارک رمضان و فاصله بین افطار تا سحر، فرصت مناسبی برای تغییر فرایند تردد ها است به شکلی که پیشنهاد می کنیم برخی مشاغل تولیدی، توزیعی و صنعتی که با مراجعان در ارتباط نیستند، در ساعات اولیه صبح از منزل خارج نشوند. این اقدام در کاهش میزان ترددها، بار ترافیک و حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

زالی، دورکاری، استفاده از خدمات دولت الکترونیک و پتانسیل فضای مجازی را بهترین راهبرد برای کاهش تردد ها و حضور فیزیکی مردم و کارکنان دولت برای ریشه کنی کرونا دانست.

منبع: فرارو

به "الگوی کرونا در تهران تغییر کرد، آمار مبتلایان به کرونا در تهران، مراجعه به مراکز درمانی 6 درصد رشد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوی کرونا در تهران تغییر کرد، آمار مبتلایان به کرونا در تهران، مراجعه به مراکز درمانی 6 درصد رشد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید