افزایش 22 درصدی مصرف برق در فروردین، کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات در دستور کار

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سخنگوی صنعت برق گفت: پیش بینی می شود، فرایند مصرف انرژی در ماه های آینده نسبت به فروردین ماه منطقی تر شده و با اعمال سیاست های مدیریت مصرف بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

افزایش 22 درصدی مصرف برق در فروردین، کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات در دستور کار

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ کلشی ها، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ضمن اشاره به افزایش مصرف برق در فروردین ماه سال جاری گفت: از ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دمای هوا 5 درجه بیشتر شده است و این افزایش دما منجر به روشن شدن زودهنگام وسایل سرمایشی می شود.

سخنگوی صنعت برق در بیان اینکه کم بارشی در سال جاری منجر به روشن شدن زودهنگام چاه های کشاورزی شده است، تاکید کرد: چاه های کشاورزی عموما از اردیبهشت روشن می شدند، اما سال جاری در اسفندماه روشن شده و همچنین مصرف صنایع کشور 26 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در بیان آمار صنعت برق افزود: در فروردین ماه سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 22 درصدی مصرف برق هستیم.

کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات در تابستان 1400

رجبی مشهدی در بیان اینکه اگر فرایند افزایش مصرف با شدت کنونی در ماه های آینده ادامه پیدا کند، امکان پاسخگویی به تقاضای برق مهیا نیست، گفت: پیش بینی می شود، فرایند مصرف انرژی در ماه های آینده نسبت به فروردین ماه منطقی تر شده و با اعمال سیاست های مدیریت مصرف بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اعمال سیاست مدیریت مصرف در بخش عمومی کشور گفت: کم بارشی زمینه ایجاد محدودیت 3000 مگاواتی بخش برقابی را فراهم کرده و اقدامات مدیریت مصرف باید این مسئله را پوشش دهد.

وی ادامه داد: مقرر شد از طریق کنترل از طریق اینترنت اشیا مصرف برق ادارات دولتی و بانک ها تا سقف 50 درصد محدود شده و زمینه صرفه جویی 1000 تا 1500 مگاواتی را فراهم می کند.

رجبی مشهدی در انتها ضمن تقاضا از مردم برای کاهش مصرف گفت: با اقدامات مدیریت مصرف توسط دولت و صرفه جویی مردم خود را برای عبور بدون خاموشی از تابستان 1400 فراهم می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش 22 درصدی مصرف برق در فروردین، کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 22 درصدی مصرف برق در فروردین، کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید