از بدل مسی تا سجاد غریبی؛ چرا برخی فیک ها را دوست دارند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، لحظاتی بعد از شکست سجاد غریبی، او و مربی اش در ویدئویی این سوال را از مخاطبان ایرانی می پرسند که چرا آدم فیک (مقصود سجاد غریبی) را دنبال می کنید؟ چرا او را لایک می کنید که به چنین روزگاری دچار شود. با این بخش ماجرا که چرا باید سجاد غریبی این سوال را از ما بپرسد کاری نداریم، ولی نگاهی به فضای اخبار زرد و پر حاشیه ورزشی ایران نشان می دهد که اتمسفر افکار عمومی، رسانه ها و رفتار های عمومی در شبکه های اجتماعی به چهره های فیک علاقه زیادی دارد.

از بدل مسی تا سجاد غریبی؛ چرا برخی فیک ها را دوست دارند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، چند سالی بود که فضای اخبار زرد ورزشی ایران درگیر بدل مسی بود. بعد ها بدل رونالدو و بدل عادل فردوسی پور هم به میدان آمدند. دامنه فعالیت آن ها چنان زیاد بود که از روزنامه ها و رسانه های ورزشی ایران هم بیرون رفتند و به رسانه های دنیای هم رسیدند.

این عجیب نیست که در سراسر دنیا چنین چهره هایی وجود داشته باشد. چرا که صنعت سرگرمی اساسا به چنین فیگور هایی نیاز دارد. ولی موضوع این است که این چهره ها بخش کوچکی از چرخ بزرگ صنعت سرگرمی هستند. به این معنی که شما در سیستمی که فوتبالیست های درجه یکی دارید که بخش بزرگی از صنعت سرگرمی را می سازد، چهره های فیگوریتیوی، چون بدل ها و شومن ها و امثال آن را هم دارید. اما آیا این تصویر در فضای ایران درست شکل می گیرد؟ در کشوری که یکی از هدف هایش در چند دهه صعود از دور گروهی جام دنیای یا رسیدن به المپیک است خنده دار نیست که بدل مسی داشته باشد؟ انگار که ما نه تنها به یک تصویر درجه فوتبال دسترسی نداریم که تلاش می کنیم به داشتن یک کمدی از آن افتخار کنیم.

از این مرحله اگر عبور کنیم موضوع دیگری که داستان این چهره های فیک را عجیب می کند تنبلی عجیب آن ها در بهبود شرایط شان است. سجاد غریبی از زمانی که برای مارتین فورد، کری می خواند می دانست که نمی تواند حتی یک مشت به او بزند، اما به جای اینکه تلاش کند مهارت هایش را بهبود بخشد، فقط به یک تصویر دروغین دل بسته بود.

مقصود این نیست که ما از سجاد غریبی بخواهیم که در حد یک بوکسور حرفه ای ظاهر شود. اما بخشی از همین صنعت سرگرمی که امثال سجاد غریبی را چهره می کند، به چند حرکت نمایشی هم برای چرخیدن چرخش نیاز دارد. چیزی که مارتین فورد به خوبی می دانست و در آن استاد بود. او چهره مهمی در ورزش انگلستان نیست، اما در سطح یک ستاره اینستاگرامی کارش را خوب انجام می دهد. بر خلاف سجاد غریبی که حتی تمرین نکرده بود در حد یک دعوای دبیرستانی به حریفش مشتی بزند.

برگردیم به سوال شروع این گزارش؛ چرا چهره های فیکی، چون سجاد غریبی یا بدل مسی در ایران در مرکز توجه قرار می گیرند؟ بخشی از آن به این دلیل است که صنعت سرگرمی در ایران به درستی توسعه نیافته است. بهتر است بگوییم شاید، چون ما صنعت سرگرمی درستی نداریم.

منبع: فرارو

به "از بدل مسی تا سجاد غریبی؛ چرا برخی فیک ها را دوست دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بدل مسی تا سجاد غریبی؛ چرا برخی فیک ها را دوست دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید