اردوغان: از دولت لیبی در مبارزه با ژنرال کودتاگر حمایت می کنیم

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد که کشورش از دولت لیبی در مبارزه با ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی حمایت می کند.

اردوغان: از دولت لیبی در مبارزه با ژنرال کودتاگر حمایت می کنیم

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: به محض آغاز کار مجلس ترکیه، طرح اعزام نیروی نظامی (به لیبی) را ارائه خواهیم کرد. هدف ما نه تجاوز به حق دیگران در مدیترانه، بلکه دفاع از حقوق ترکیه است!

اردوغان با بیان اینکه لیبی امانت عثمانی و مصطفی کمال آتاتورک است؛ گفت ترکیه در حال حاضر در پی یافتن مکانی مناسب برای استقرار نیروهای خود در لیبی است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت در دیدار با قیس سعید رئیس جمهور تونس، بر سر حمایت سیاسی از دولت وفاق ملی لیبی توافق کرده است.

وی هم چنین بی اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله ارتش این کشور به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق ادعا کرد: مناطق پاکسازی شده از تروریست ها در سوریه به وسعت 8 هزار 200 کیلومتر مربع رسیده است!

رجب طیب اردوغان با فراموش کردن تجاوز آنکارا به سوریه مدعی شد: تنها در جایی حضور پیدا می کنیم که از ما درخواست رسمی شده باشد. حال نیز که از ما (در لیبی) درخواست شده است به آن پاسخ می دهیم. 8 یا 9 ژانویه طرح (اعزام نیرو به لیبی) را در مجلس تصویب کرده و بدین ترتیب به دعوت این کشور، پاسخ داده خواهد شد. به هر نحو ممکن از دولت لیبی برای مبارزه با ژنرال کودتاگر مورد حمایت کشورهای اروپایی و عربی (خلیفه حفتر) حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اردوغان: از دولت لیبی در مبارزه با ژنرال کودتاگر حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: از دولت لیبی در مبارزه با ژنرال کودتاگر حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید