اجرای عملیات مشترک اورژانس هوایی قم و تهران، پای مصدوم پیوند خورد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران/قم در عملیات مشترک میان اورژانس قم و تهران، یک مصدوم جاده ای که احتیاج به پیوند پا داشت، به سرعت به بیمارستان امام تهران منتقل شد.

اجرای عملیات مشترک اورژانس هوایی قم و تهران، پای مصدوم پیوند خورد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس 115 قم در این خصوص گفت: عصر امروز عملیات مشترک اورژانس هوایی قم و تهران به منظور انتقال مصدومی که دچار قطع پای چپ ازناحیه ساق پا شده بود انجام شد.

وی اضافه نمود: این فرد در حادثه ترافیکی در بخش جعفریه قم دچار آسیب شده بود و به همین منظور، بدلیل اهمیت موضوع و کمبود زمان جهت پیوند عضو در تهران ابتدا بالگرد قم مجروح را از محل حادثه تا فرودگاه منتقل و در ادامه بالگرد تهران مجروح را تحویل و به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل کرد.

سخنگوی اورژانس قم ادامه داد: علت این اقدام مشترک اورژانس هوایی قم و تهران این بود که اگر قرار بود بالگرد قم مستقیم به تهران اعزام گردد برگشت بالگرد قم به تاریکی شب می خورد و چون زمانی برای برگشت وجود نداشت، لذا امکان کنسل شدن این اعزام و عدم انتقال این مجروح به بیمارستان تهران وجود داشت و لذا باهماهنگی بسیار سریع مسئولین هوایی قم وتهران و نیز همکاری و همراهی بسیار خوب کادر پروازی، بهترین گزینه در راستای ارائه بهترین خدمت به بیمار و مصدوم انجام شد.

فراهانی توضیح داد: جهت بخش جعفریه قم تا فرودگاه امام تهران، جهتی حدود 150 کیلومتری به دو بخش تقسیم شد که هم مجروح با حفظ و مدیریت زمان، جهت پیوند به تهران منتقل شد و هم مسائل ایمنی در پرواز بالگرد و نزدیکی به غروب آفتاب به بهترین شکل مدیریت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای عملیات مشترک اورژانس هوایی قم و تهران، پای مصدوم پیوند خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای عملیات مشترک اورژانس هوایی قم و تهران، پای مصدوم پیوند خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید