آخرین شرایط پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، پروازها در فرودگاه مهرآباد به تدریج در حال افزایش است، اما پروازها در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مثل سه ماه گذشته تنها از ترمینال یک انجام می شود و با کاهش 70 درصدی نشست و برخاست هواپیما ترمینال سلام نیز همچنان تعطیل است.

آخرین شرایط پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی

امروز بیش از 18 شرکت هواپیمایی از مبدا فرودگاه مهرآباد به مقاصد مختلف پرواز دارد و بنابر اعلام روابط عمومی فرودگاه مهرآباد از ابتدای سومین ماه بهار، ترافیک پروازها در فرودگاه قدیمی پایتخت به روزانه 200 پرواز رسیده است.

با این حال، شهر فرودگاهی امام خمینی امروز هفتم خرداد ماه تنها میزبان سه پرواز ورودی و همچنین دو پرواز خروجی از شرکت هواپیمایی ماهان و قطر به مقاصد کوالامپور و دوحه از ترمینال یک این فرودگاه بود و ترمینال سلام نیز همچنان به صورت تعطیل و بدون پرواز است.

مذاکرات برای از سرگیری پروازهای اروپایی به ایران ادامه دارد و بازگشایی مرزهای زمینی ایران و ترکیه قریب الوقوع است، اما فعلا خبری از آغاز سفرهای هوایی ایران و ترکیه و بازگشایی مسیرهای اروپایی از دروازه ترکیه نیست.

هواپیمایی قطر این روزها به بزرگترین میزبان جابجایی مسافران بین ایران و کشورهای اروپایی تبدیل شده است و البته مسافران مجبور هستند از مبدا ایران به کشورهای اروپایی با انجام پرواز ترانزیت از مرز هوایی قطر بلیت 300 یورویی را بیش از هزار یورو خریداری کنند.

شرایط در فرودگاه مهرآباد متفاوت است، از اول تا پنچم خرداد ماه یک هزار و 217 نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد انجام گرفته که با این تعداد پرواز 109 هزار و 530 مسافر در این بازه زمانی جا به جا شده است و اکنون به صورت روزانه بیش از 200 پرواز در فرودگاه مهرآباد انجام می گیرد.

از ابتدای هفته تا به امروز نیز پروازها در بیش از هفت فرودگاه کشور که به دلیل اعمال محدودیت های سفر ناشی از شیوع کرونا، نیمه تعطیل شده بود از سرگرفته شده است، علاوه بر از سرگیری پروازها در فرودگاه های استان های شمالی از اواخر اردیبهشت ماه، اکنون پروازها در فرودگاه های همدان، بجنورد، بیرجند و نیمه جنوبی کشور نیز از سر گرفته شده است؛ با اینحال هنوز محدودیت پروازی در بخش سفرهای خارجی وجود دارد و آمار پروازهای خروجی در شهر فرودگاهی امام به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسد.

شرکت های حمل و نقلی نیز در ایام شیوع ویروس کرونا موظف به حفظ فاصله گذاری اجتماعی و توزیع رایگان ماسک و دستکش بین مسافران هستند.

منبع: چمدان

به "آخرین شرایط پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید