5 مقصد کمتر شناخته شده و دیدنی روسیه، جاذبه هایی ترسناک و با شکوه

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بی شک مکان های دیدنی بسیاری در روسیه وجود دارد. در اینجا بجای معرفی مقاصد آشنا و معروف توریستی روسیه، قصد داریم به معرفی مکان های کمتر شناخته شده و ناشناس بپردازیم.

5 مقصد کمتر شناخته شده و دیدنی روسیه، جاذبه هایی ترسناک و با شکوه

1. دریاچه Seydozero

در منطقه مورمانسک و نزدیک مرز فنلاند، جایی است که می توان دریاچه Seydozero را مشاهده کرد. گوشه ای از زیبایی دنیا که اغلب نادیده گرفته شده است. Seydozero در زبان محلی به معنی مقدس است و این دریاچه با کوه ها و سازه های سنگی زیبا احاطه شده است. این منطقه مرموز و پر رمز و رازی است، بعضی از مردم بر این باورند که اینجا منطقه فرود فضاپیمای بیگانگان است.

2. باغ تابستانی (Summer Garden)

سنت پترزبورگ، دومین شهر و البته مرکز قدیمی روسیه، دارای مکان ها و جاذبه های فراوان است که باعث شده این شهر مورد توجه و علاقه گردشگران قرار گیرد. اما یک منطقه که در سنت پترزبورگ اغلب نادیده گرفته می گردد، باغ تابستانی است. هنگامی که پیتر بزرگ تصمیم به استراحت در این منطقه گرفت، جزیره ای در رودخانه نوا انتخاب کرد و این باغ را به وجود آورد. طراحان و مجسمه سازان ونیزی مامور تزئین این فضا شدند.

3. Dargavs

چشم انداز ای ترسناک اما به همان مقدار جالب و دیدنی، دارگوس در جنوب روسیه و در نزدیکی مرز گرجستان است. مقبره ها و سردابه های بسیاری وجود دارد که بر روی تپه ها ساخته شده که بعضی از آنان مربوط به قرن دوازدهم میلادی است.

باستان شناسان در این منطقه قایق های چوبی دفن شده پیدا کردند که به گفته مردم محلی، معتقدند مردگان باید در زندگی پس از مرگ از رودخانه عبور نمایند. متاسفانه این منطقه بازدیدنمایندگان کمی را به خود جلب می نماید اما هنگام ورود به این منطقه، از یک چشم انداز زیبا و بی نظیر بهره مند می شوید.

4. Komsomolskaya

اگر به مسکو سفر می کنید بدون شک با مترو نیز سفر کنید زیرا ایستگاه های مترو در این شهر از دکوراسیون و زیبایی های خاصی برخوردار هستند و یکی از برترین آن Komsomolskaya است. سقف هایی بلند که با چندین معرق کاری و نقاشی تزئین شده و صحنه های کلیدی در تاریخ روسیه را نشان می دهد. لوسترهای موجود در این ایستگاه آن را بیشتر به یک کاخ مجلل بدل نموده تا یک ایستگاه مترو.

5. دریاچه بایکال

دریاچه بایکال، بزرگترین و عمیق ترین دریاچه آب شیرین دنیا که 20 درصد آب شیرین منجمد زمین را در خود جای داده بوده و یک چشم انداز بسیار زیبا آسیایی را در اختیار شما قرار می دهد. این دریاچه دارای 1500 گونه جانوری منحصر به فرد است که 80 درصد آن ها تنها در این دریاچه یافت می شوند.

منبع: گردشبان

به "5 مقصد کمتر شناخته شده و دیدنی روسیه، جاذبه هایی ترسناک و با شکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مقصد کمتر شناخته شده و دیدنی روسیه، جاذبه هایی ترسناک و با شکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید