کنایه های محسن هاشمی به دولت ادامه دارد ، به گفته واعظی که نمی شود کارها را پیش برد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پس از اینکه در توئیتر به توضیحات سازمان برنامه و بودجه درباره کمک دولت به بخش حمل ونقل عمومی تهران واکنش نشان داد، امروز هم واکنش ها را متوجه واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور کرد.

کنایه های محسن هاشمی به دولت ادامه دارد ، به گفته واعظی که نمی شود کارها را پیش برد

به گزارش خبرنگار وبلاگ کلشی ها، سازمان برنامه و بودجه در پی اظهارات محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه سرانه محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی ها در بودجه 99 در حد صفر است که هشتم دی ماه در جلسه شورای شهر تهران بیان شد، توضیحاتی را برای رسانه ها ارسال و با ارائه اعداد و ارقامی از علکرد دولت در اختصاص بودجه به حوزه حمل ونقل عمومی دفاع کرد.

محسن هاشمی در پی توضیحات سازمان برنامه و بودجه، در صفحه شخصی خود در توئیتر در واکنش به توضیحات سازمان برنامه و بودجه نوشت: سازمان برنامه و بودجه، مجموع اعتبار یارانه بلیط مترو برای امسال را 80 میلیارد تومان اعلام کرده که با سهم متروی تهران از این مبلغ می توان هزینه های یک هفته از سال را در شرکت بهره برداری مترو تامین کرد! ممنونم از این سازمان که روشن کرد کمک دولت به حمل ونقل عمومی تهران چقدر ناچیز است!

اما کنایههای محسن هاشمی به دولت در ارتباط با توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت، به این ختم نشده و صبح امروز چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های شهری منطقه 2 شهرداری تهران، در جمع وبلاگ کلشی ها حاضر شد و درباره سخنان محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اجازه به شهرداری برای خرید اتوبوس اظهارنظر کرد.

به گزارش شهرنوشت، هاشمی گفت: به گفته رییس دفتر رییس جمهور نمی شود کارها را پیش برد. ایشان می گوید حاضریم اجازاتی به شما بدهیم اما این اجازه ها باید در دستگاه هایی مصوب شود.

وی اضافه کرد: با این حال ما مصوبات خوبی در این زمینه داریم که کافی است اجرایی شوند. بر اساس مصوبه 97 شورای اقتصاد، مجوز تهیه 19 هزار اتوبوس برای کل کشور صادر شده که سه هزار اتوبوس برای تهران و کلان شهرها است و از آن سه هزار دستگاه اتوبوس، 1500 اتوبوس به تهران اختصاص داده شده است.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: شهردار تهران در سرمقاله خود در روزنامه وبلاگ کلشی ها عنوان کرد که به زودی پیگیری می کنند تا این اتوبوس ها به تهران برسد.

به گزارش وبلاگ کلشی ها، چند روز پیش محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره اظهارات برخی مسئولان شهری تهران مبنی بر این که دولت طی 6 سال گذشته هیچ تلاشی در حوزه خرید اتوبوس درون شهری و همچنین توسعه خطوط مترو انجام نداده است؟ گفت: بانک های کشور تا جایی که توانسته اند بنا به توصیه دولت به مترو و شهرداری کمک کرده اند. توسعه مترو در حال انجام و پیگیری است و امروز نیز شهردار تهران در جلسه هیئت دولت گفت طی هفته گذشته دو ایستگاه مترو به خطوط مترو اضافه شده است.

واعظی همچنین درباره اینکه آیا دولت قصد ندارد اجازه واردات موقت اتوبوس درون شهری را به شهرداری تهران بدهد، ادامه داد: ما سیاستی در پیش گرفته ایم که بر اساس آن باید ترجیح دهیم آنچه که در داخل استفاده می شود توسط کارخانجات داخلی ساخته شود. در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی برای تامین واگن قطارهای خود قراردادهایی در اراک و جاهای دیگر امضا کرده است. تولید اتوبوس بسیار ساده تر از این موضوع است و اگر آقای شهردار به این نتیجه برسند که نیاز فوری به اتوبوس دارند، می تواند درخواست خود را مطرح کنند؛ چرا که امکان صدور اجازه موقت برای واردات خودرو وجود دارد.

بنا بر گفته های واعظی، دولت می تواند در صورت درخواست فوری اتوبوس، اجازه واردات موقت را بدهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کنایه های محسن هاشمی به دولت ادامه دارد ، به گفته واعظی که نمی شود کارها را پیش برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه های محسن هاشمی به دولت ادامه دارد ، به گفته واعظی که نمی شود کارها را پیش برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید