کشف تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، کشف تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان صورت پذیرفت.

کشف تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان

باستان شناسانی که در آلمان مشغول کاوش بودند، بقایای یک تالار بزرگ را کشف کردند که به نظر می رسد حدود 3000 سال قبل به وسیله یک خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

این تالار بزرگ در نزدیکی برلین واقع شده است و بزرگترین سازه باستانی در نوع خود است که تا به امروز در این منطقه کشف شده است. این تالار در فاصله بین قرن دهم تا نهم پیش از میلاد یعنی همزمان با عصر برنز شمال اروپا ساخته شده است.

باستان شناسان که کشف این تالار را یک اکتشاف باشکوه توصیف نموده اند، بقایای این سالن بزرگ را در ماه مارس کشف کردند.

کاوشگران معتقدند این سالن در مقطعی از تاریخ به عنوان محل برگزاری جلسات پادشاه هینز حاکم پریگنیتس واقع در شمال آلمان مورد استفاده قرار می گرفته است. البته اطلاعات زیادی درباره این پادشاه در اسناد تاریخی وجود ندارد و داستان زندگی او تا امروز ناشناخته است.

باستان شناسان با ادامه آنالیز این تالار باستانی دریافتند که دیوارهای این تالار با استفاده از الوارهای چوبی و ماده ای چسبناک همانند گل ساخته شده اند. سقف این تالار نیز با کاهگل و حصیر پوشانده شده بود.

با توجه به ارتفاع 7 متری این ساختمان کارشناسان معتقدند که این ساختمان از چند طبقه تشکیل شده بود. باستان شناسان علاوه بر بقایای این سالن، بقایای یک اجاق و ظرفی کوچک را نیز کشف کردند که احتمالا برای برگزاری مراسم های تشریفاتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

منبع: همگردی

به "کشف تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید