کرونا تابلو ون گوگ را به سرقت برد!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تابلو نقاشی از ونسان ون گوگ به ارزش 5 میلیون پوند از یکی از موزه های هلند که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، به سرقت رفت.

کرونا تابلو ون گوگ را به سرقت برد!

به گزارش وبلاگ کلشی ها و به نقل از گاردین، سارقان تابلو نقاشی منظره ون گوگ را بامداد روز یکشنبه و پس از شکستن درب شیشه ای ورودی موزه سینگر لارن ربودند. به نظر می رسد هیچ اثر دیگری به سرقت نرفته باشد.

آژیر سرقت به محض ورود سارقان به صدا درآمده اما آن ها پیروز شدند پیش از رسیدن پلیس محل را ترک کنند.

موزه سینگر لارن واقع در هلند این تابلو نقاشی منظره را از یک موزه هلندی دیگری به نام گرونینگر امانت گرفته بود. موزه گرونینگر در بیانیه ای گفت این تابلو رنگ روغن متعلق به سال 1884، تنها اثر ون گوگ این موزه محسوب می شد.

این اثر درست همزمان با سالروز تولد ونسان ون گوگ ربوده شده است. در سال 2007، سارقان هفت مجسمه به ارزش 1.3 میلیون پوند را از حیاط موزه سینگر لارن ربودند.

یکی از تابلوهای دیگر ون گوگ که از لحاظ قدمت و موضوع با این تابلو منظره ربوده شده شباهت دارد، اخیرا در یکی از حراجی های هلند به قیمت 10 میلیون پوند فروخته شد.

ونسان ون گوگ ـ نقاش نامدار هلندی ـ اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر برد، اما اکنون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پساامپرسیونیسم شناخته می شود. او در 30 مارس 1853 در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.

وی فعالیت هنری خود را به عنوان طراح و نقاش از سال 1880 و در سن 27 سالگی آغاز کرد. برخی از مشهورترین کارهای او در سه سال پایانی عمرش خلق شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا تابلو ون گوگ را به سرقت برد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا تابلو ون گوگ را به سرقت برد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید