کدام کشور فروش و استفاده از کرم ضد آفتاب را ممنوع نمود؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، پالائو، مجمع الجزایری در اقیانوس آرام، اولین کشوری است که با هدف حفاظت از مرجان ها و حیات دریایی فروش و استفاده از کرم های ضد آفتابی را ممنوع نموده است.

کدام کشور فروش و استفاده از کرم ضد آفتاب را ممنوع نمود؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از ایسنا، استفاده و فروش کرم های ضد آفتابی که شامل ترکیبات رایج از جمله اکسی بنزون است از ابتدای سال 2020 میلادی در پالائو ممنوع شده است.

رئیس جمهوری این کشور با اعلام این خبر اظهار کرد: این اقدام با هدف احترام به محیط زیست و زندگی شهروندان اجرا شده است.

این کشور جزیره ای در اقیانوس آرام با عنوان بهشت بکر برای غواصان شناخته می گردد. یک تالاب در این جزیره صخره ای به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین این کشور که متشکل از صدها جزیره کوچک در اقیانوس آرام است، جمعیتی حدود 200 هزار نفر دارد.

این ممنوعیت که در سال 2018 میلادی مطرح شده بود شامل هر کرم ضد آفتابی می گردد که حاوی هر کدام از 10 ماده ممنوعه باشد. این لیست شامل اکسی بنزون و اکتینوکسات است که نور ماوراء بنفش را جذب می نمایند.

بنیاد بین المللی صخره های مرجانی اعلام نموده است این مواد شیمیایی ممنوعه به عنوان آلاینده های زیست محیطی شناخته شده اند و اغلب آن ها برای بسیاری از گونه های حیات وحش به ویژه در مراحل رشد و جوانی به طور قابل توجهی سمی اند. با توجه به این که این مواد شیمیایی برای صخره های مرجانی، جمعیت ماهی ها و به طور کلی حیات دریایی بسیار خطرناک شناخته شده اند، مردم پالائو و همچنین گردشگران این کشور از این پس توجهی ویژه در این زمینه خواهند داشت.

مواد سمی کرم های ضد آفتاب تا به امروز در سراسر زیستگاه های مهم پالائو و در بافت های معروف ترین موجودات این کشور یافت شده است.

شمار کرم های ضد آفتابی که حاوی مواد مضرند رو به کاهش است. در سال 2018 متخصصان گفتند که این مواد مضر در نیمی از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب پیدا شده اند. بعضی از فراورینمایندگان کوشش نموده اند از مواد سازگار با محیط زیست برای فراوری این محصول استفاده نمایند.

این ممنوعیت در مکان های دیگری نیز قرار است اجرا گردد که از آن ها می توان به جزایر ویرجین ایالات متحده و جزیره کارائیبی هلندی بونیر اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "کدام کشور فروش و استفاده از کرم ضد آفتاب را ممنوع نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشور فروش و استفاده از کرم ضد آفتاب را ممنوع نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید