چین و کره جنوبی روی نوار کاهش ابتلا به ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ کلشی ها، همزمان با به صدا درآمدن آژیر قرمز ویروس جدید کرونا در اروپا، به نظر می رسد دو کشور شرق آسیایی چین و کره جنوبی در مهار شیوع این ویروس پیروز بودند.

چین و کره جنوبی روی نوار کاهش ابتلا به ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کلشی ها، کمیسیون بهداشت ملی چین صبح امروز (دوشنبه) گزارش داد در ادامه فرایند نزولی مبتلایان روزانه به ویروس کووید19 در این کشور، 16 مورد ابتلای جدید ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، از این میان البته 4 مورد فقط به صورت محلی داخل خاک چین (در شهر ووهان مرکز استان هوبه) رخ داده و مابقی 12 مبتلا از خارج از این کشور آمده اند.

همچنین به جز شهر ووهان، در هیچ منطقه ای از استان هوبه برای یازدهمین روز پیاپی، مبتلای جدید گزارش نشده است.

بر اساس آمار اعلامی جدید، طی بیست وچهار ساعت گذشته نیز 14 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در چین جان خود را از دست دادند که همگی در شهر ووهان بودند.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به 80860 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 3213 نفر رسید. از تعداد کل مبتلایان، 67758 نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا 9889 مورد فعال ابتلا به کرونا در چین وجود دارد.

مقامات چین که پیشتر نسبت به کاهش سریع فرایند ابتلا به ویروس کرونا در ماه جاری (مارس) ابراز امیدواری کرده بودند، اکنون نگران ورود افراد مبتلا به این ویروس از کشورهای خارجی هستند زیرا کسب وکارهای بیشتری در حال از سرگیری فعالیت خود در این کشور هستند.

روزنامه پیپلز دیلی چین به نقل از منابع بیمارستانی گزارش داده که تمام استان های این کشور به جز هوبه از اواخر ماه فوریه پیروز شدند ابتلای جدید به کروناویروس را متوقف کنند و در استان هوبه نیز احتمالا تا خاتمه ماه مارس تعداد مبتلایان جدید به صفر خواهد رسید.

از کره جنوبی - که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید19 را در شرق قاره آسیا دارد - خبر می رسد که فرایند کاهش تعداد مبتلایان روزانه به این بیماری ادامه دارد.

رویترز به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی گزارش کرد که طی بیست وچهار ساعت گذشته 74 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به 8236 نفر رسید.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت ورلداُمتر، ویروس جدید کرونا که از سوی سازمان بهداشت جهانی در سطح همه گیری جهانی یا پاندمی قرار گرفت، تا کنون 169610 نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و 6518 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می شود.

ویروس کووید19، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می شود و همین امر کنترل آن را سخت کرده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها شروع می شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "چین و کره جنوبی روی نوار کاهش ابتلا به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و کره جنوبی روی نوار کاهش ابتلا به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید