چای مخصوص دیابتی ها

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران : افراد دیابتی باید چای زنجبیل بنوشند.

چای مخصوص دیابتی ها

چای زنجبیل به افراد دیابتی کمک می کند که قند خون شان کاهش یابد.

به گزارش وبلاگ کلشی ها، محققان بر این باورند که نوشیدن چای زنجبیل می تواند تا حد قابل ملاحظه ای مقدار قند خون را در مبتلایان به دیابت کاهش دهد.

کنترل قند خون از مهم ترین راهکارها برای کنترل عوارض ناشی از این بیماری است و محققان بر این باورند که با مصرف برخی نوشیدنی ها و گیاهان دارویی می توان مقدار قند خون را کاهش داد.

هورمون انسولین مسئولیت تنظیم قند خون را بر عهده دارد اما در مبتلایان به دیابت، این مکانیسم مختل می شود. اما با بهبود سبک تغذیه و رعایت رژیم غذایی تا حد زیادی می توانید قند خونتان را کنترل کنید. از این رو، پژوهشگران عنوان کرده اند که نوشیدن چای زنجبیل می تواند این مکانیسم معیوب را بهبود بخشد.

ادویه زنجبیل چیست؟

ادویه زنجبیل عصاره حاصل از ریشه گیاهی بومی آسیاست که در قالب شربت، کپسول و عصاره های مایع قابل استفاده است. محققان در آزمایش های بالینی مختلفی اثرات ضددیابتیک زنجبیل را مورد بررسی قرار داده اند.تحقیقات نشان می دهد که مکمل های زنجبیلی به طور قابل توجهی مقدار قند خون ناشتا را پایین می آورد. مقدار قند خون ناشتا، قند خون را به مدت حداقل دو تا سه ماه نشان می دهد.

بررسی ها نشان می دهد که زنجبیل کنترل طولانی مدت قند خون را برای مبتلایان به دیابت نوع 2 بهبود می بخشد. محققان دانشگاه سیدنی استرالیا دریافتند که عصاره گرفته شده از زنجبیل غنی از نوعی ماده فعال است که بدون وجود انسولین، مقدار دریافت گلوکز را به داخل سلول های ماهیچه ای افزایش داده و به مدیریت سطح قند خون کمک می کند.

زنجبیل شاخص گلیسمیک بسیار پایینی دارد که برای مدیریت مقدار قند خون بسیار مفید است. آن گروه از موادغذایی که شاخص گلیسمیک پایینی دارند، به آهستگی تجزیه شده و گلوکز را تشکیل می دهند و در نتیجه، مقدار قند خون را ناگهانی افزایش نمی دهند. شاخص گلیسمیک نوعی سیستم درجه بندی برای غذاهای حاوی کربوهیدرات هاست. این شاخص نشان می دهد که هر مادع غذایی چگونه روی مقدار قند خون تأثیر می گذارد.

منبع: رکنا

به "چای مخصوص دیابتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چای مخصوص دیابتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید