طرح راه پله مدرن و منحصر بفرد برای [دکوراسیون خانه های دوبلکس]

به گزارش وبلاگ کلشی ها، امروزه شکل و طرح راه پله مدرن مقبولیت بسیار زیادی در بین مالکین خانه های دوبلکس پیدا کرده است. راه پله های مدرن امروزی بدون دیوار و پوشش بوده و نمایی کاملا آزاد و مستقل دارند، به همین علت برای نمای داخلی ساده و خلوت دکوراسیون های مدرن بسیار مناسب هستند. مدل های امروزی راه پله ها، از طریق معماران مجرب با مهندسی دقیقی طراحی می شوند و در نهایت با ظرافت و هنرمندی تمام به مرحله اجرایی در می آیند طوری که شکل نهایی کمی از یک اثر هنری و قابل توجه در خانه ندارد. شاید راه پله را بشود بعنوان کاربردی ترین عنصر طراحی در خانه بحساب آورد که طراحان علاقه زیادی به زیباسازی آن در دکوراسیون دارند تا در کنار کاربردشان، از جنبه دیگر هم مورد توجه قرار بگیرند.

طرح راه پله مدرن و منحصر بفرد برای [دکوراسیون خانه های دوبلکس]

احتمالاً همه به یاد داریم سالها قبل، برای رفتن به طبقه دوم در خانه های قدیمی و یا دوبلکس، خیلی هم برروی طرح راه پله توجه نمی شد و همینکه راهی برای رسیدن به طبقه و اتاق های بالایی باشد کافی بود. اما امروزه میتوان بیش از صدها طرح راه پله مدرن برای هر خانه ای با هر طراحی و معماری داخلی به دست آورد و از آن برای بهتر شدن و ایجاد یک دکوراسیون داخلی مجذوب کننده بیشترین استفاده ها را داشت.

انواع مدل تابلو های هنری مدرن برای دکوراسیون منزل

در شکل زیر یکی از معروف ترین طرح های راه پله های مدرن را مشاهده می کنید که به نام راه پله شناور هم شناخته می گردد. پله های این مدل از چوب کاملا طبیعی ساخته شده اند و با رنگ روشنی که دارند برای دکوراسیون هایی با طراحی ساده بسیار مناسب هستند.

مدل راه پله و پلکان مارپیچ مدرن و زیبا 2016

یکی از گزینه هایی که هیچوقت در دکوراسیون داخلی قدیمی نمی گردد ترکیب راه پله با کتابخانه است. این مدل کلاسیک که فضای زیر راه پله ها را به صورت کاملا بهینه پر می کند برای اتاق ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب است. چنین طراحی و دکوراسیونی می تواند نه تنها سبب زیبایی و جلوه ای خاص هم به راه پله و هم منزل گردد بلکه وقتی از پله ها بالا می روید به نوعی می توان اوج و صعود از طریق کتابها را هم برای بیننده تداعی کرد. طرح راه پله مدرن شما تا این حد موثر خواهد بود.

البته می توان در کنار استفاده از فضای زیرین راه پله ها برای ساختن یک کتابخانه زیبا و بزرگ، نیمی از آن را هم به یک اتاق کار یا اتاق مطالعه کوچک تبدیل کرد همراه با میزی زیبا و یک چراغ مطالعه مجذوب کننده.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با چیدمانی مجذوب کننده و کاربردی

کمی به تصاویر زیر دقت کنید! می توان برای هر نوع خانه ای با هر طرح و دکوراسیونی، راه پله ای بسیار مجذوب کننده به مثابه یک اثر هنری خیره کننده ساخت. گاهی طرح راه پله مدرن شما آنچنان مجذوب کننده است که کارکرد اصلی راه پله یعنی رفتن به طبقات بالا را به شکلی کامل به حاشیه رانده و فقط زیبایی راه پله مدرن شما به چشم می آید. در برخی از تصاویر زیر می توان حتی استفاده از چوب و تنه های چوبی بسیار ضخیم را مشاهده کرد که با طرحی ساده اما بسیار مجذوب کننده بر روی یکدیگر جای گرفته اند که می تواند ایده ای مناسب برای دکوراسیون مدرن شما باشد. این طرح ها و تصاویر موید این موضوع است که، می توان از هر عنصری برای ایجاد یک طرح راه پله مدرن به راحتی و البته با کمی تخصص و تجربه استفاده کرد. همانطور که در مطلب بالا ذکر کردم، معماران مجرب سعی دارند طرح های راه پله های مدرن را همانند یک اثر هنری درآورند، مدعی حرف بالا نمونه زیر است که با هنرمندی تمام، یک راه پله ساخته شده از عنصری ساده بنام چوب را به اثری تبدیل کرده که مانند یک مجسمه هنری گران قیمت در وسط دکوراسیون می درخشد. این راه پله منحصر بفرد متعلق به هتلی در شهر استراسبورگ فرانسه است.

در ادامه مدل های منحصر بفرد دیگر را مشاهده خواهید کرد:

منبع: اتاق

به "طرح راه پله مدرن و منحصر بفرد برای [دکوراسیون خانه های دوبلکس]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح راه پله مدرن و منحصر بفرد برای [دکوراسیون خانه های دوبلکس]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید