طبیعت خیره کننده فنلاند را از زاویه ای دیگر ببینید!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، یک عکاس فنلاندی با عکس های دلفریبی که از لاپلند فنلاند گرفته شگفت زده تان می نماید.

طبیعت خیره کننده فنلاند را از زاویه ای دیگر ببینید!

ممکن است تا به حال حتی نام رووانیمی فنلاند را نشنیده باشید اما شاید نام لاپلند، شمالی ترین منطقه فنلاند به گوش تان خورده باشد. این منطقه با زیبایی های زمستانه اش شناخته می گردد به خصوص وقتی شفق قطبی یا نورهای شمالی در آسمان پدیدار می شوند.

لاپلند بزرگترین و شمالی ترین منطقه از منطقه های است که بیشتر آن در مدار قطبی شمال واقع شده است. این منطقه به خاطر اقوام شمال اسکاندیناوی که به لاپ معروف اند و به طور پراکنده برای چند هزار سال در آن ساکن هستند، لاپلند نامیده شده است.

جانی یلینامپا عکاسی است که بیش از 20 سال در لاپلند زندگی نموده است. اگرچه بر اساس استاندارد فنلاندی ها این شهر بزرگ به شمار میرود اما طبیعت به آن خیلی نزدیک است و تنها با ده دقیقه رانندگی از شهر خود را در جنگلی می بینید که هیچ انسان دیگری غیر از شما در آن نیست و می توانید از طبیعت بکرش لذت ببرید! در حقیقت این شهر از طریق جنگل ها و جزیره هایی کوچک دربرگرفته شده است.

یلینامپا با تمرکز بر تغییر فصل و گرفتن عکس هایی خارق العاده، ماهیت این شهر زیبا را به تصویر کشیده است. اگرچه فنلاند به بارش برف فراوان در زمستان مشهور است، می توانید ببینید که بقیه فصل های آن پر از سرزندگی و شادابی است.

1- می توانید عظمت جنگل های فنلاند را از زاویه ای دیگر ببینید. (عکس بالا)

2- با بازگشت بهار کم کم گیاهان دوباره از خاک زمستانی برمی خیزند و جوانه می زنند.

3- این جزیره که در رووانیمی واقع شده است با فرا رسیدن تابستان لبریز از سبزی می گردد. به باور یلینامپا این خانه متعلق به جزیره است و کسی در آن زندگی نمی نماید.

4- با برگشتن فصل پاییز رنگ جزیره به قرمز و نارنجی تغییر می نماید.

5- فنلاند به خاطر چشم انداز ها خیره نماینده زمستانه اش شناخته شده است و رووانیمی هم از این قضیه مستثنی نیست. فنلاندی ها از تنهایی شان و ارتباطی که با طبیعت که دارند لذت می برند. عکس های یلینامپا جزیره ای پر جنب و جوش و دور افتاده را نشان می دهند که به زحمت برای یک خانه جای دارند.

6- به دقت نگاه کنید. به سختی می توانید خانه کوچکی که در این جزیره واقع شده است را ببینید. به نظر می رسد هیچ انسانی تا به حال این جنگل بکر را لمس ننموده.

7- لاپلند به خاطر برف های زمستانه و نورهای شمالی اش شناخته شده است، اما چشم انداز این شهر در دیگر فصول سال هم از جذابیتی مسحوره نماینده برخوردار است.

8- جزایر کوچک. چشم انداز ای از شمال فنلاند.

9- این درختان زیبا ثابت می نمایند که رنگ های پاییزی در فنلاند هم یافت می شوند و یکی از جاذبه های آن هستند.

منبع: فوت و فن / mnn.com

به "طبیعت خیره کننده فنلاند را از زاویه ای دیگر ببینید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت خیره کننده فنلاند را از زاویه ای دیگر ببینید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید