شعار تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر انتخاب شد، تا پای جان، برای ایران

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال از انتخاب شعار تیم ملی فوتبال در رقابت های جام جهانی قطر 2022 خبر داد.

شعار تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر انتخاب شد، تا پای جان، برای ایران

احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی با اعلام این خبر گفت: امسال بعد از اعلام فراخوان برای دریافت شعار پیشنهادی از طریق شبکه های مرتبط با تیم و فدراسیون فوتبال تعداد زیادی شعار دریافت کردیم.

وی افزود: در کارگروهی که با حضور معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، سرپرست دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و کارشناسانی از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و همچنین فدراسیون فوتبال تشکیل شد، شعار های دریافتی بر اساس شاخص هایی، چون کوتاهی و قابلیت به یادسپاری، آهنگین بودن و دارای ظرفیت انگیزه بخشی و مبارزه جویی و همچنین همدلی مردم و وفاداری بازیکنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شعار تیم های حاضر در دو جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه تحلیل محتوا شده بود گفت: کلیدواژه هایی، چون ملت، رویا، تاریخ و ... در شعار بسیاری از کشور ها تکرار می شود، به همین دلیل کارگروه تصمیم گرفت برای پرهیز از شباهت و همچنین تکرار کلیدواژه ایران، از نام کشور در شعار استفاده کند و شعار تا پای جان، برای ایران با توافق جمعی انتخاب و به کمیته برگزار کننده مسابقات ارسال می شود.

رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال افزود: این شعار پیشنهاد یکی از علاقه مندان تیم ملی به نام مصطفی بیک بوده که ان شااله به نحو شایسته ای از ایشان تقدیر خواهد شد.

گفتنی است، شعار تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل افتخار پارس و در جام جهانی 2018 روسیه 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب بود.

وبلاگ کلشی ها ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شعار تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر انتخاب شد، تا پای جان، برای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعار تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر انتخاب شد، تا پای جان، برای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید