سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید ، سیب زمینی جوانه زده را می توان خورد؟ ، با این راه حل سیب زمینی دیگر جوانه نمی زند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، اغلب افراد با مشاهده سیب زمینی های جوانه زده برای استفاده از آنها دچار تردید می شوند، در بعضی مواقع نباید سیب زمینی جوانه زده را مصرف کرد.

سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید ، سیب زمینی جوانه زده را می توان خورد؟ ، با این راه حل سیب زمینی دیگر جوانه نمی زند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بیشتر ما شنیده ایم که نباید سیب زمینی های سبز شده و جوانه زده را بخوریم اما چرا؟ تماشا اینکه سیب زمینی ها جوانه زده اند کمی ناخوشایند به نظر می رسد که ممکن است شما را در استفاده از آن بر سر دوراهی قرار دهد اما گاهی نیز ممکن است این سیب زمینی ها را مصرف نموده باشید، در این شرایط این قسمت را از دست ندهید.

ایمنی مواد غذایی

مصرف سیب زمینی حتی پس از جوانه زدن و تا قبل از اینکه چروکیده شوند مسئله ای نخواهد داشت. بسیاری از مواد مغذی در یک سیب زمینی حتی پس از جوانه زدن نیز باقی می مانند، تنها کافی است که آنها را قبل از استفاده از روی سیب زمینی جدا نموده و سپس مصرف کنید. هنگامی که یک سیب زمینی جوانه می زند نشاسته موجود در آن به قند تبدیل خواهد شد، در ابتدای این فرایند نقاط نرمی را اطراف پوسته سیب زمینی مشاهده خواهید کرد که بهتر است قبل از استفاده جدا شوند.

چه زمان از مصرف سیب زمینی جوانه زده خودداری کنیم؟

با پیشرفت روند جوانه زدن، سیب زمینی چروکیده و کوچک می گردد زیرا نشاسته موجود در آن به قند تبدیل شده و فرصت رشد بیشتر جوانه ها فراهم شده است. اگر سیب زمینی را در این شرایط مشاهده کردید از مصرف آن خودداری کنید زیرا طعم خوبی نخواهد داشت. از این قسمت های سبز می توان برای کاشت و رشد یک سیب زمینی نو پرورش داد.

سموم موجود در سیب زمینی

نور و گرما ماده ای به نام سولانین فراوری می نمایند که سبب رشد جوانه روی پوسته سیب زمینی می شوند و هر دو این سموم برای انسان سمی بوده و منجر به سردرد، استفراغ و سایر علائم گوارشی خواهد شد.

سولانین به همراه کلروفیل در پوسته سیب زمینی جمع شده در نتیجه سبز رنگ خواهد شد، پس قبل استفاده، این پوسته سبز را از بین ببرید اما همچنان مزه تلخ آن باقی خواهد ماند.

چگونه از جوانه زدن سیب زمینی پیشگیری کنیم؟

برای نگهداری طولانی مدت سیب زمینی بهتر است آن را در جای خشک، خنک، دور از نور مستقیم خورشید و به دور از پیاز نگهداری کرد زیرا پیاز رشد جوانه زدن را در سیب زمینی تسریع خواهد نمود.

  • سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید

پرورش دهندگان سیب زمینی معمولا برای جلوگیری از جوانه زدن آنها، روش های مختلفی را برای کاشت اعمال می نمایند. پس اگر شخصا سیب زمینی را پرورش می دهید و یا بصورت عمده آن را خریداری نموده اید برای ماندگاری بیشتر آنها ضروری است چند نکته و ترفند را بیاموزید:

1. نوع سیب زمینی خریداری و کاشت شده را بدانید زیرا دانستن نوع آن به شما در نگهداری طولانی مدت یاری خواهد نمود.

2. به عنوان یک قاعده کلی، سیب زمینی خشک و یا دیر برداشت شده سالم تر باقی می ماند. اگر سیب زمینی را در منزل برداشت نموده اید بهتر است قبل از استفاده آن را خارج از محیط خانه قرار دهید تا از تازه بودن درآیند و خشک شوند.

3. همواره سیب زمینی های سالم را بخرید زیرا سیب زمینی های آسیب دیده کیفیت خوبی برای نگهداری طولانی مدت نخواهند داشت و به زودی جوانه می زنند.

منبع: ایسکانیوز

منبع: همشهری آنلاین

به "سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید ، سیب زمینی جوانه زده را می توان خورد؟ ، با این راه حل سیب زمینی دیگر جوانه نمی زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید ، سیب زمینی جوانه زده را می توان خورد؟ ، با این راه حل سیب زمینی دیگر جوانه نمی زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید