رئیس دولت کودتا در بولیوی:نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده می شوم!

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از رویترز، جنینه آنز (Jeanine Anez) رئیس موقت دولت کودتا در بولیوی بر خلاف وعده های پیشین خود مبنی بر اداره دولت موقت و عدم تمایل به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده در سخنانی بیان نمود: آراء و نامزدهای گوناگونی که در ایجاد اتحاد در بولیوی شکست خورده اند، باعث شد که من این تصمیم را بگیرم.

رئیس دولت کودتا در بولیوی:نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده می شوم!

رئیس موقت دولت کودتا در بولیوی در این خصوص ادعا کرد: به تصمیم افراد دیگری که قرار است در این انتخابات شرکت کنند، احترام می گذارم؛ دستم را به سوی آنها دراز کرده و به اطمینان می دهم که برای ملحق شدن به این جبهه گسترده و متنوع که خواستار همکاری همگان است، درها باز است!

گفتنی است، دولت کودتا در بولیوی قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور را در اکتبر سال جاری میلادی برگزار کند؛ اقدامی که با مخالفت بسیاری از بومیان این کشور موجه شده است.

شایان ذکر است پس از انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در تاریخ 20 اکتبر سال گذشته میلادی، اپوزیسیون دولت این کشور مدعی تقلب در انتخابات شده و از حامیان خود خواست که به خیابان ها بیایند. مخالفان در اعتراض به نتایج انتخابات در خیابان ها تظاهرات و خواستار برگزاری مجدد انتخابات بدون حضور ایوو مورالس شدند.

در ادامه این دسیسه، ویلیامز کالیمان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بولیوی خواستار استعفای مورالس شده و گفت: توصیه می کنیم مورالس برای حفظ امنیت مردم و عدم افزایش درگیری در بولیوی استعفا کند. مردم و معترضان نیز به خشونت انتها دهند تا به خونریزی کشیده نشود.

مورالس نیز این درخواست را کودتا دانست و گفت که تصمیم استعفا را برای جلوگیری از آسیب رساندن کارلوس مسا و لوئیس فرناندو کاماچو رهبران مخالف اتخاذ کرده است.

در این رابطه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برخی از مقامات این کشور مطابق روال معمول واشنگتن از این کودتا استقبال کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رئیس دولت کودتا در بولیوی:نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده می شوم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دولت کودتا در بولیوی:نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده می شوم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید