جدیدترین آمار ترابردپذیری موبایل اعلام شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام عدد 176 هزار و 383 ترابرد از ابتدای امسال، از کاهش تعداد درخواست ترابردپذیری و ترابردهای پیروز در مقایسه با سال گذشته اطلاع داد.

جدیدترین آمار ترابردپذیری موبایل اعلام شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) در طول سال ها درگیر اما و اگرهایی بود که درنهایت از سال 1395 اجرایی شد. به موجب این طرح، شرایطی فراهم می گردد که مشترکان با حفظ شماره خود بتوانند اپراتور ارائه دهنده خدمات خود را عوض نمایند. البته فرآیند ترابرد شرایط خاص خود را دارد و ممکن است بعضی از درخواست های ترابرد از سوی مشترکان با موافقت روبرو نگردد.

احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیم کارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیم کارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیم کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم کارت های دائمی از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.

در این راستا، سیدمحمد امامی - مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری - در گفت وگو با وبلاگ کلشی ها درباره ترابردهای پیروز از ابتدای اجرای ترابردپذیری اپراتورهای همراه اظهار کرد: ترابردپذیری از تیرماه سال 95 به صورت آزمایشی شروع شد و از ابتدای اجرای رسمی پروژه ترابرد از یک شهریور 1395 تا به امروز، یک میلیون و 270 هزار و 698 ترابرد پیروز حقیقی و حقوقی اجرا شده است.

تعداد درخواست های حقیقی دو میلیون و 94 هزار و 561، درخواست های حقوقی 22 هزار و 624 عدد بوده و 9790 نفر انصراف دادند. درمجموع تعداد کل درخواست های ترابردپذیری مشترکان حقیقی و حقوقی و انصرافی دو میلیون و 126 هزار و 975 عدد بوده است. همچنین تعداد 619 هزار و 63 درخواست هم به دلایل کدهای ریجکشن از جمله عدم احراز هویت و قبض و برابر نبودن خطوط اعتباری و دائمی و مواردی از این دست رد شده است.

امامی درباره ورودی ترابردپذیری به هر یک از اپراتورها بیان نمود: 617 هزار و 398 ورودی از سایر اپراتورها به همراه اول، 599 هزار و 384 ورودی به ایرانسل و 53 هزار و 916 ورودی به رایتل انجام شده است. البته این آمار ملاک رتبه بندی اپراتورها نیست، ممکن است یک اپراتور درخواست بیشتری داشته باشد اما به دلایل کدهای ریجکشن، ترابرد آن ها رد شده باشد.

وی با اشاره به ترابردهای پیروز سالیانه انجام شده بیان نمود: از ابتدای راه اندازی این طرح در سال 95، 93 هزار و 69 مورد ترابرد، در سال 96، 501 هزار و 551 ترابرد، در سال 97، 499 هزار و 695 ترابرد و در سال 98 تا کنون نیز 176 هزا و 383 ترابرد انجام شده است و با توجه به آمار سال های گذشته، به نظر تعداد درخواست های ترابرد رو به کاهش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جدیدترین آمار ترابردپذیری موبایل اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین آمار ترابردپذیری موبایل اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید