توضیحات گمرک درباره معطلی و احتکار 1010 خودروی وارداتی ، مسئولیتی متوجه ما نیست

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: از تعداد 1010 خودروی وارداتی تا به امروز 335 خودرو اظهار شده اند که 300 دستگاه در گمرک شهید باهنر و 35 دستگاه دیگر در گمرک بندر لنگه اظهار و انتظار اخذ مجوز از سوی دستگاه های ذیربط هستند.

توضیحات گمرک درباره معطلی و احتکار 1010 خودروی وارداتی ، مسئولیتی متوجه ما نیست

به گزارش وبلاگ کلشی ها، حسین سعیدی، ناظر گمرکات استان هرمزگان با اشاره به دستور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرامون معین تکلیف خودروهای وارداتی موجود در بنادر استان گفت: از ابتدای سال تا به امروز 1010 دستگاه خودروی خارجی وارد بنادر استان شده که براساس اظهارنامه تنظیمی از سوی صاحبان کالا به گمرک در خردادماه امسال 335 دستگاه آن اظهار شده است.

وی اضافه کرد: انجام تشریفات گمرکی به منظور ترخیص خودروهای مذکور مستلزم صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان های ملی استاندارد و توسعه تجارت بوده که این دو سازمان در فرآیند صدور مجوز ترخیص نقش معین نماینده دارند و برای ترخیص قطعی خودرو، برابر قانون، سازمان های فوق الاشاره می بایست مجوزهای لازم را به گمرک ارائه نمایند تا نسبت به ترخیص قطعی اقدام گردد.

مدیر کل گمرک شهید رجایی با بیان اینکه 675 دستگاه از مجموع تعداد به جای مانده تا کنون از سوی صاحبان کالا به گمرک اظهار نشده است اضافه کرد: براساس قوانین تا قبل از اظهار هیچگونه مسئولیتی متوجه گمرک نبوده؛ لذا هیچ گونه اقدامی از سوی گمرک جهت انجام فرآیند ترخیص صورت نخواهد پذیرفت.

سعیدی عنوان نمود: اگر دستگاه های هم جوار در حداقل زمان ممکن نسبت به صدور مجوزهای خود اقدام نمایند، بدون تردید پس از پرداخت حقوق ورودی، تشریفات ترخیص خودرو و یا هر کالای دیگری در کم ترین زمان از سوی گمرک انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "توضیحات گمرک درباره معطلی و احتکار 1010 خودروی وارداتی ، مسئولیتی متوجه ما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات گمرک درباره معطلی و احتکار 1010 خودروی وارداتی ، مسئولیتی متوجه ما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید