ترامپ:چطور می گویید انفجار بیروت حادثه بوده است؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری بار دیگر این احتمال را که انفجار مهیب روز سه شنبه در مرکز بیروت یک حمله بوده است را تکرار کرد.

ترامپ:چطور می گویید انفجار بیروت حادثه بوده است؟

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: چطور می توانید بگویید که این یک حادثه و اتفاق بوده است؟ شاید یکی این مواد منفجره وحشتناک را در آنجا قرار داده بود. شاید انفجار روز سه شنبه در بیروت یک حمله بوده است. فکر نمی کنم کسی در حال حاضر بتواند اطلاعات دقیقی در این باره ارائه دهد. ما با جدیت این موضوع را دنبال می کنیم. در حال حاضر افرادی وجود دارند که فکر می نمایند این یک حمله بوده است و بعضی دیگر فکر می نمایند تنها یک حادثه بوده است. در هر صورت این یک فاجعه وحشتناک بود.

این در حالی است که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه نظر متفاوتی را عنوان نمود و گفت، بیشتر کارشناسان نظامی لبنان معتقدند که این انفجار مهیب یک حادثه بوده نه آن طور که ترامپ تاکید دارد یک بمب گذاری.

ترامپ روز سه شنبه پس از نشستی درباره ویروس کرونا، ابتدا گفته بود که این انفجار در بیروت بخشی از یک حمله بوده است.

وی گفت: این انفجار شبیه یک حمله وحشتناک است. بر اساس نوع منفجر شدن، این رویداد شبیه یک حمله بود. من با بعضی از ژنرال های ارشدمان گفت وگویی داشتم و آنها نیز همین نظر را دارند. این به نوعی یک رویداد از نوع انفجار ساختگی نبود. این ژنرال ها بهتر از من می دانند و آنها معتقدند که این یک حمله بوده است.

براساس اطلاعاتی که تا به امروز بدست آمده، این انفجار در بندر بیروت به انبار نیترات که ماده شیمیایی قابل انفجار است، مربوط می گردد. این مواد شیمیایی شش سال بود که در این انبار ذخیره شده بودند و گمان می رود که پس از شروع یک آتش سوزی در نزدیکی این بندر، منفجر شدند.

در این انفجار دست کم 135 تن کشته، نزدیک به 5000 تن زخمی و هزاران ساختمان تخریب شدند.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این انفجار در حالی صورت گرفت که لبنان با درگیری های فرقه ای، تورم بسیار بالا، بحران آوارگان و پاندمی ویروس کرونا دست و پنجه نرم می نماید. با توجه به اینکه لبنان برای بالغ بر 80 درصد از ذخایر گندم خود به واردات وابسته است، تخریب این بندر ضربه محکمی به امنیت غذایی این کشور وارد می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ:چطور می گویید انفجار بیروت حادثه بوده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ:چطور می گویید انفجار بیروت حادثه بوده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید