با این ترفندها، اعتمادبه نفس خود را تقویت کنید

به گزارش وبلاگ کلشی ها، حتماً برای شما هم پیش آمده که قصد انجام کاری را داشته اید یا باید در جایی صحبتی می کردید یا در جمعی غریبه وارد می شدید و.. اما پیروز به انجام آن کار نشده یا آن را آن طور که توقع داشتید و در توان تان بوده، انجام نداده اید.

با این ترفندها، اعتمادبه نفس خود را تقویت کنید

به گزارش بهداشت نیوز، اما این ناکامی در انجام امور به ظاهر ساده که مطمئنید برای انجام آنها توانایی کافی را دارید، از کجا نشأت میگیرد. حتماً فکر تان به سمت نداشتن اعتماد به نفس رفته که کاملاً صحیح است.

کمبود اعتماد به نفس در بسیاری از افراد سبب می گردد در حالی که توانایی و شایستگی انجام کاری را دارند از انجام کامل آن کار باز بمانند و از نتیجه کار ناراضی نباشند.

در این مطلب قصد داریم به راه هایی که یاری می نماید افراد اعتمادبه نفس کافی داشته باشند بپردازیم:

یادگیری مفاهیم تازه

یادگیری مفاهیم تازه در هر حوزه ای که به آن علاقه دارید یا در آن رشته ای که کار یا تحصیل می کنید تاثیر زیادی در بالا بردن اعتمادبه نفس فرد خواهد داشت.

آموزش دادن و اشتراک گذاشتن دانش

هر آنچه را آموزش دیده اید به کسانی که به یادگیری آن مفاهیم احتیاج دارند آموزش دهید. آموزش دادن باعث می گردد احساس بهتری داشته باشید و اعتمادبه نفس تان بیشتر گردد. این اطلاعات آموزشی می تواند در هر زمینه ای باشد حتی آموزش استفاده بهتر از گوشی تلفن همراه به اعضای کوچک تر خانواده یا افراد مُسن در خانواده نیز می تواند این حس خوب را در شما به وجود بیاورد.

کنترل و مدیریت کارهای شخصی

مسئولیت و کنترل امور شخصی خود را بر عهده بگیرید. همین که تصور می کنید احتیاج به یاری های حمایتی شخص دیگری از جمله پدر، مادر و همسر در امور شخصی خود ندارید سبب می گردد اعتمادبه نفس تان بیشتر گردد و به قول معروف روی پای خود بایستید.

ورزش را از قلم نیاندازید

افراد معتمدبه نفس اغلب افرادی هستند که ورزش را در برنامه روزانه خود جای می دهند. پس ورزش و حضور در محیط های ورزشی نظیر باشگا های ورزشی و ثبت نام و آغاز تمرینات ورزشی را در برنامه خود قرار دهید. داشتن اندام خوب می تواند تاثیر مثبتی در تقویت اعتمادبه نفس تان داشته باشد.

معاشرت کنید

هرچه معاشرت بیشتری داشته باشید اعتمادبه نفس تان هم افزایش می یابد. گوشه نشینی و محدودیت در معاشرت چیزی جز پایین آوردن اعتمادبه نفس به همراه نخواهد آورد.

منبع: فرارو

به "با این ترفندها، اعتمادبه نفس خود را تقویت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفندها، اعتمادبه نفس خود را تقویت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید