انتخاب سرمربی تیم ملی درکمیته سایه

به گزارش وبلاگ کلشی ها، معین نیست که آیا کمیته فنی فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی برای تیم ملی نقشی دارد یا نه، چرا که در انتخاب ویلموتس معلوم شد این کمیته نقشی نداشته است.

انتخاب سرمربی تیم ملی درکمیته سایه

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از تسنیم، گزینه های مختلفی برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال مطرح شده اند؛ برانکو ایوانکوویچ که از جایی به بعد به بن بست هایی با فدراسیون فوتبال رسید،

علی دایی که می گویند با فدراسیون به توافق نرسیده، یحیی گل محمدی که حالا به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب شده و حضورش در تیم ملی منتفی است، صحبت هایی از انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی مطرح شده که موضع سپاهانی ها در این خصوص به نظر می رسد او را هم از بین گزینه ها خارج کند، با این حال هنوز نمی توان به صورت قطعی از انتخاب یا عدم انتخاب فردی به عنوان سرمربی تیم ملی صحبت کرد.

آنچه در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی مورد بحث است، مربوط به نحوه انتخاب سرمربی تیم ملی می گردد؛ این که گزینه ها بر چه مبنایی انتخاب می شوند و چه کسی آنها را گزینه می نماید.

  • مخالفت سپاهان با حضور قلعه نویی در تیم ملی

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در مصاحبه چند روز پیش خود در تلویزیون با سؤالی روبرو شد که اساساً چه کسی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی تصمیم گیری می نماید آن هم در شرایطی که بعضی اعضای کمیته فنی از انتخاب سرمربی قبلی تیم ملی (مارک ویلموتس) بی خبر بوده اند. شکوری در پاسخی عجیب و سؤال برانگیز اظهار داشت: همه ارکان فدراسیون اطلاع دارند، اما هر کسی در حیطه وظایف خودش و همه در حیطه اختیارات خودشان اطلاع داشته اند.

اشاره به حیطه وظایف یکی از عجیب ترین بخش های پاسخ شکوری بود، عجیب اینکه؛ آیا کمیته فنی حیطه وظایفی به جز اظهار نظر در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی دارد که نباید اعضای این کمیته در این خصوص اظهار نظر نمایند؟ اگر چنین است چه فرد یا افرادی در این زمینه تصمیم گیرنده بوده اند؟

حالا و با نزدیک شدن به زمان انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی سؤال مهم تری مطرح می گردد، این که بعد از انتخاب نادرست، قرارداد غیراصولی و تصمیمات غیرحرفه ای در تعامل با ویلموتس چه کسی متولی انتخاب سرمربی جدید تیم ملی خواهد بود؟

  • مذاکره با علی دایی برای حضور در تیم ملی

شکوری در بخشی از اظهاراتش حضور و عضویت خودش و محمدرضا ساکت در کمیته فنی فدراسیون فوتبال را تأیید کرد. البته حضور شکوری طبیعی و جزو وظایف دبیرکلی است که باید بدون حق رأی باشد، اما دبیرکلی او هم جای سؤال دارد، با این حال کمیته فنی فدراسیون فوتبال، کمیته ای است که البته بعضی دیگر از اعضای آن در انتخاب ویلموتس تأثیر یا حتی حق رأی نداشته اند. مسئله عجیب دیگر همچنان رفتار غیرشفاف فدراسیون فوتبال در مورد معرفی اعضای این کمیته است.

طبیعتاً مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه باید عضو کمیته فنی باشد. پیش از این و در ماجرای انتخاب همچنین برکناری فرهاد مجیدی هم تعیین شد که اکبر محمدی، میرشاد ماجدی و حمید استیلی هم در این کمیته عضویت دارند. ظاهراً یکی از اعضای هیئت رئیسه هم باید عضو کمیته فنی باشد که شیعی، مدیرعامل باشگاه پیکان با این سمت در جلسات کمیته حاضر می گردد و البته لیلا صوفی زاده، نایب رئیس بانوان هم یکی دیگر از اعضای کمیته فنی است، ساکت و شکوری را هم باید به لیست این نفرات اضافه کنیم.

  • دستمزد ویلموتس بالاخره لو رفت

مهدی تاج، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال پیش از این گفته بود ساکت تنها به منظور هماهنگی برنامه تمرینات تیم ملی، اردوها و هتل ها در جلسات کمیته فنی شرکت می نماید که همین موضوع را شکوری نیز بیان کرد. این موضوع اما از عجیب ترین اظهارات و ادعاهای مطرح شده در ارتباط با کمیته فنی است، کمیته ای که به گفته سرپرست دبیرکلی احتمالاً انتخاب سرمربی تیم ملی در حیطه وظایفش نیست، اما رزرو هتل از جمله مسائلی است که به آن مربوط است!

حال وروز امروز فوتبال ما تلخ تر از آن است که بتوان از تک تک این واژه ها و اظهارات عجیب سؤال ها پرسید، اما حداقل وقت آن رسیده که اهالی فوتبال بدانند؛ کدام کمیته پنهان، قرار است سرمربی جدید تیم ملی را انتخاب کند؟ مرتضی محصص، حمید استیلی، اکبر محمدی و میرشاد ماجدی اگر عضو کمیته فنی هستند، در حال حاضر در تایلند حضور دارند و قطعاً فعلاً امکان مشارکت در جلسه سرنوشت ساز انتخاب سرمربی را فعلاً پیدا نمی نمایند.

ساکت و شکوری هم که عملاً و رسماً عضو کمیته فنی نبوده اند و تعیین نیست در این خصوص حق رأی دارند یا نه، هرچند در این شرایط و با توجه به شواهد ممکن است همین گزینه ها پیش از این ویلموتس را انتخاب نموده باشند که نتیجه آن انتخاب هم تعیین شد. صوفی زاده و شیعی هم طبیعتاً متخصص یا مدعی انتخاب سرمربی جدید تیم ملی نیستند. تعیین نیست در غبارآلودترین روزهای تاریخ فدراسیون فوتبال بالاخره سرنوشت نیمکت تیم ملی چگونه رقم خواهد خورد.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتخاب سرمربی تیم ملی درکمیته سایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب سرمربی تیم ملی درکمیته سایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید