ائتلاف سعودی آثار باستانی یمن را به سرقت برد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، وزیر گردشگری یمن ضمن محکوم کردن اقدام ائتلاف سعودی در بمباران اماکن تاریخی این کشور، اعلام نمود که در زمان اشغال یک شهر یمنی بسیاری از آثار باستانی آن دزدیده شدند.

ائتلاف سعودی آثار باستانی یمن را به سرقت برد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کلشی ها، احمد العلیی وزیر گردشگری یمن، امروز (چهارشنه)، در کنفرانسی مطبوعاتی تحت عنوان میزان آسیب حملات ائتلاف سعودی در پنج سال اخیر، با محکوم کردن اقدام ائتلاف سعودی در بمباران اماکن تارخی این کشور خاطرنشان کرد که در زمان اشغال شهر براقش (شمال صنعاء) بسیاری از آثار باستانی این شهر دزدیده شدند.

به گزارش وبگاه خبری شبکه المسیره، وزیر گردشگری یمن خاطرنشان کرد که در مناطق اشغال شده یمن دزدی های سازمان دهی شده ای انجام شد از جمله دزدی در جزیره سقطری (جنوب شرق یمن).

احمد العلیی با اشاره به کوتاهی سازمان ملل متحد در حفظ آثار باستانی یمن گفت: دشمن با هدف قرار دادن آثار باستانی و بشری یمن، بی مسئولیتی کشورهای متجاوز در قبال آثار باستانی را تایید می نماید.

العلیی ادامه داد که میراق تمدنی، بشری و تنوع جغرافیایی یمن یک منبع درآمد برای یمن به وجود آورده است که همین مسئله باعث شده است دشمن آنها را هدف حملات خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه اقدام ائتلاف سبب شده تا هزاران فرصت شغلی در یمن از بین برود، خاطرنشان کرد که تجاوزهای ائتلاف سعودی منجر به بسته شدن 345 آژانس گردشگری در یمن شده و بیش از 745 میلیون دلار به آنها خسارت وارد نموده است.

وزیر گردشگری یمن شرح داد که تجاوزها 252 هتل، 81 رستوران، 12 تالار و 28 پارک را در یمن ویران نموده است.

احمد العلیی در ادامه با اشاره به دیگر ویرانی هایی که اقدامات ائتلاف سعودی به وجود آورده است گفت که 473 مکان از جمله اماکن تاریخی، گردشگری و تاسیسات تاریخی ویران شده است.

ائتلاف سعودی روزانه با حمله به شهرهای مختلف یمن ویرانی های بسیاری در این کشور به وجود آورده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف سعودی آثار باستانی یمن را به سرقت برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی آثار باستانی یمن را به سرقت برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید