یوناما: بیش از 100 هزار غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته کشته و زخمی شدند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان ضمن درخواست از طرف های درگیر جنگ برای کاهش خشونت ها گفت که در 10 سال گذشته بیش از 100 هزار غیرنظامی افغان بر اثر درگیری ها کشته و یا زخمی شدند.

یوناما: بیش از 100 هزار غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته کشته و زخمی شدند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کلشی ها، تادامیچی یاماماتو نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان با تاکید بر حمایت این سازمان از فرایند صلح فراگیر به رهبری افغان ها گفت که شمار تلفات غیرنظامیان افغان تنها در 10 سال گذشته به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به (یوناما) از سال 2009 میلادی مستندسازی تلفات غیرنظامیان افغان را آغاز کرد.

یاماماتو گفت، همانطور که هفته گذشته در شورای امنیت سازمان ملل گفته بود، نتیجه انتخابات هر چه باشد صلح مهمترین مسئله برای دولت جدید خواهد بود.

وی از تمام ذینفعان نیز خواست تا گام های واقعی و محکمی را برای پایان جنگ بردارند و شرح داد که بحران افغانستان راهکار نظامی ندارد.

نماینده ویژه سازمان ملل از طرف های درگیر نیز خواست تا به دنبال راه هایی برای کاهش سطح خشونت ها باشند، بویژه خشونت هایی که به غیرنظامیان آسیب می رساند.

یاماماتو کاهش خشونت ها برای زمینه سازی جهت آغاز گفت وگوهای بین الافغانی را نیز بسیار مهم دانست.

این در حالی است که شمار تلفات غیرنظامیان در پی تشدید حملات هوایی آمریکا افزایش یافته و روز گذشته نیز 6 غیرنظامی افغان در حمله هوایی نیروهای خارجی کشته شدند.

چندی پیش نیز حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در واکنش به درخواست آمریکا از طالبان برای اعلام آتش بس از دولت آمریکا خواسته بود تا برای تحقق صلح بطور یکطرفه با طالبان آتش بس کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یوناما: بیش از 100 هزار غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوناما: بیش از 100 هزار غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید