کوچ جشنواره فیلم کودک از تابستان به پاییز

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران/اصفهان مدیر اجرایی سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در اصفهان، با بیان اینکه شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان مرجع تصمیم گیری دربارۀ زمان برگزاری این رویداد است، گفت: پاییزِ سال گذشته برگزارکنندگان این جشنواره در هماهنگی و تعامل با سازمان سینمایی، تصمیم گرفتند دورۀ سی وسوم را در آبان ماه سال 1399 برگزار کنند و به همین دلیل فراخوان بین المللی جشنواره برای تاریخ اکتبر 2020، در جشنواره فیلم برلین به مخاطبان بین المللی اطلاع داده شد.

کوچ جشنواره فیلم کودک از تابستان به پاییز

ایمان حجتی در گفت وگو با وبلاگ کلشی ها اظهار کرد: پیش از اینکه ایران با مسئله ای به نام ویروس کرونا درگیر شود، برگزارکنندگان جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان به این نتیجه رسیده بودند که بهتر است دورۀ سی و سوم را بعد از اتمام ماه صفر و در فصل پاییز برگزار کنند؛ به همین دلیل فراخوان بین المللی جشنواره، برای تاریخ اکتبر 2020، در جشنواره فیلم برلین به مخاطبان بین المللی اطلاع داده شد. در ادوار پیش نیز این جشنواره در فصل پاییز و همزمان با روز جهانی کودک برگزار می شد اما طی دوره هایی به دلیل مقارن شدن با ماه های محرم و صفر، در فصل تابستان شاهد برگزاری آن بودیم.

وی ادامه داد: اکنون با توجه به شیوع کرونا در ایران و جهان و بین المللی بودن جشنواره، احتمال تغییر زمان برخی جشنواره های سینمایی کشور که زمان برگزاری آن ها در فصل بهار و تابستان بوده، وجود دارد به همین دلیل نمی توان از برگزار شدن جشنواره در پاییز 1399 خبر قطعی داد. باید منتظر برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره بمانیم و تلاش می کنیم در ماه های باقیمانده تا موعد برگزاری، با انجام بررسی های لازم به بهترین تصمیم برسیم.

مدیر اجرایی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان تأکید کرد: با توجه به اینکه هنوز تکلیف برنامه های ماه رمضان نیز که تا فرارسیدن آن فاصلۀ زیادی نداریم مشخص نشده، فکر می کنم برای اتخاذ هر تصمیمی درباره جشنواره فیلم کودک و نوجوان کمی زود باشد و شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان، با بررسی شرایط داخلی و بین المللی، تصمیم لازم را در این باره خواهد گرفت.

حجتی یادآور شد: تغییر زمان برگزاری جشنواره، امکان و زمان رسیدن به بهترین تصمیم را در اختیار برگزارکنندگان قرار می دهد تا در چارچوب آیین نامه مصوب جشنواره، همۀ بررسی های لازم را انجام بدهند و در این باره به بهترین تصمیم برسند.

وی در پاسخ به برخی از اظهاراتی که طی روزهای گذشته از سوی یک سینمادار در اصفهان مطرح شده و در آن ضمن پیشنهادِ برگزار نکردن جشنواره فیلم کودک، گفته شده بود اکنون وقت آن است که بودجۀ جشنواره فیلم کودک صرف جبران خسارت تعطیلی سالن هایی شود که طی سال های قبل از اکران فیلم های جشنواره حمایت کرده بودند، گفت: برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان همیشه برای سالن ها مهم و نیز درآمدزا بوده است. در اصل، سینما یک زنجیرۀ به هم پیوسته است که از مرحلۀ تولید تا پخش و اکران در سینماها و شبکه نمایش خانگی و همین طور برگزاری جشنواره را دربر می گیرد و در شرایط کنونی که قسمتی از این چرخه با مشکل روبرو شده، باید به فکر برنامه ریزی جامع بود و همۀ این زنجیره ها به هم کمک کنند.

مدیر کل امور ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری اصفهان، با بیان اینکه برگزار نشدن جشنواره فیلم کودک و نوجوان، مسئله ای را از بقیه حل نخواهد کرد، اضافه کرد: طبق اطلاعاتی که از دبیر محترم جشنواره اخذ کردم در حال حاضر 21 فیلم سینمایی رئال و انیمیشن، ویژۀ گروه کودک و نوجوان در مراحل مختلف تولید و آماده نمایش هستند و فیلم های خارجیِ مناسب، رصد و آماده سازی شده اند و اتفاقاً برگزار شدن جشنواره است که برای هنرمندان، تهیه کنندگان، سینماداران، رسانه ها و...یک فضای پرنشاط و کاملاً محرک ایجاد می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کوچ جشنواره فیلم کودک از تابستان به پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچ جشنواره فیلم کودک از تابستان به پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید